Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„BACZYŃSKI. Muzyka i poezja z filmu"

Płytę promuje piosenka „Baczyński – Pieśń o szczęściu” w wykonaniu duetu: Czesław Śpiewa & Mela Koteluk.

Piosenka  jest interpretacją fragmentu poematu „Szczęśliwe drogi” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Ciepły wokal Meli Koteluk, której debiutancka płyta „Spadochron” ukazała się w maju zeszłego roku i charakterystyczna barwa głosu Czesława Mozila , tworzą wyjątkowe połączenie.

Obojgu udało się zinterpretować po swojemu utwór Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zachowując przy tym emocje i przeżycia, jakie odzwierciedlił w nim wybitny przedstawiciel pokolenia Kolumbów.

Poza piosenką „Baczyński – Pieśń o szczęściu” na płycie znajduje się muzyka i poezja z filmu.

Twórcą  muzyki jest BARTOSZ CHAJDECKIkompozytor muzyki teatralnej, telewizyjnej i filmowej. Przez ostatnią dekadę stworzył muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych w Polsce i na świecie, oraz do filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i seriali telewizyjnych. Od 2003 roku komponuje dla polskich teatrów i telewizji. Stworzył muzykę do sztuk reżyserowanych przez czołowych twórców młodego pokolenia. W lutym 2011 roku kompozytor otrzymał za muzykę do „Czasu honoru” nominację do prestiżowych międzynarodowych nagród IMFCA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej z Los Angeles (USA),
w kategorii „Najlepsza muzyka dla telewizji”.

Zobacz klip: