Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Beanalia 2009 czas zacząć

Samorządy Studenckie krakowskich uczelni wyższych postanowiły w tym roku wspólnie zorganizować „coś” na rozpoczęcie nowego roku akademickiego. To „coś” to cykl koncertów organizowany pod hasłem Krakowskie Beanalia 2009 – „Otrzęsiny pierwszego roku”, które odbywać się będą przez cały październik.

 
Całość adresowana jest przede wszystkim do rozpoczynających swoją przygodę na studiach pierwszaków. Ma to być dla nich swego rodzaju przyjęcie w poczet krakowskiej braci studenckiej. Ale przede wszystkim – projekt na celu ułatwienie nowym studentom aklimatyzacji w Krakowie. Udział w Beanaliach będzie dla nich doskonałą okazją do zapoznania się z klimatem studenckich imprez organizowanych w dawnym mieście Kraka, które słynie ze swych studenckich tradycji.  
 
Bez wątpienia jednak również studenci z kilkuletnim stażem na uczelniach znajdą coś dla siebie podczas Beanaliów. Na całość składać się będzie 7 koncertów, które odbędą się w nowo otwartym po remoncie klubie Kwadrat, znajdującym się przy akademikach Politechniki Krakowskiej (ul. Skarżyńskiego 1). Gwiazdami poszczególnych koncertowych wieczorów będą kolejno: Video, Maleo Reggae Rockers, Abradab i Łąki Łan, Tabu i Koniec Świata, Big Cyc, Habakuk oraz Łzy i Akustycznie. Każdy z zaplanowanych koncertów organizowany jest przez inną uczelnię – dlatego też bilet wstępu dla studentów z uczelni organizującej danego wieczoru koncert będzie miał specjalną cenę 5 zł. Dla pozostałych żaków również przewidziana jest studencka cena, w wysokości 10 zł. Sprzedaż biletów odbywać się będzie poprzez Samorządy Studenckie: PK, UR, UP, AWF, KA, UER, WSE, MWSZ oraz WSZiB oraz Kluby Kwadrat i Dziekanat a także przez biuro ZSP AGH. Po koncertach zaplanowane są dyskoteki do białego rana.
 
Całość zapowiada się naprawdę interesująco. Z tego wszystkiego wniosek jest więc prosty: w październiku nie może Was zabraknąć w Kwadracie!
 
Więcej szczegółów na temat Beanaliów znajdziecie na stronach: www.klubkwadrat.pl oraz www.beanaliakrakowskie.pl.
 
 
Ilona Kisielewska