Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Będzie więcej miejsc na medycznych kierunkach studiów

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć limit przyjęć na kierunkach medycznych. Jest to odpowiedź na apel, jaki wystosowały polskie uczelnie medyczne.

W ramach trybu stacjonarnego studiów lekarskich ma powstać 26 dodatkowych miejsc, na kierunku farmacja – 8, a na kierunku analityka medyczna – 18.
Rozporządzenie ministra obejmuje nie tylko zwiększenie miejsc na uczelniach medycznych, ale też powstanie nowych kierunków na politechnikach i uczelniach prywatnych.
Ratownictwo medyczne będzie można studiować na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego oraz na Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego; położnictwo – w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu, a pielęgniarstwo – w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy.

Ministerstwo Zdrowia zwiększając limit przyjęć na studia medyczne uwzględniło postulaty wyższych uczelni, które spotykają się z dużym zainteresowaniem kandydatów kierunkami medycznymi. Poza tym, większa liczba absolwentów oznacza nasycenie się w przyszłości rynku pracy wykształconymi na wyższym poziomie kadrami medycznymi. Opieka nad pacjentami polepszy się, zwiększy się także dostępność do usług medycznych.

 

 
 
źródło informacji: www.wiadomosci24.pl