Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

BEST Automatics & IT Festival

Naucz się jak stworzyć własnego robota i stań do rywalizacji z innymi studentami AGH. Zagraj na największym Lan Party w Krakowie! Weź udział w BEST Automatics & IT Festival i czerp ze studiów to, co najlepsze!

BEST Automatics & IT Festival to projekt organizowany przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków. Jest on połączeniem popularnego wśród studentów AGH Turnieju Robotów Mobilnych i BEST IT Festival. BAIT został stworzony z myślą o miłośnikach automatyki i robotyki, a także o fanach wirtualnej rozrywki. Festiwal podzielony jest na trzy części: Turniej Robotów, Turniej Gier oraz otwarte, bezpłatne warsztaty przeprowadzone przez firmy z branży informatycznej!

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej prof. dr hab. inż. Tadeusza Słomki.


Turniej Robotów

Zostań kapitanem swojej 3-osobowej drużyny i już teraz zarejestruj się do 21 listopada na stronie www.bait.best.krakow.pl. Waszym pierwszym zadaniem będzie wspólne napisanie testu online (22 listopada), który sprawdzi Waszą wiedzę ze znajomości fizyki, automatyki i robotyki. Nie zabraknie też zagadek logicznych oraz pytań dotyczących przedmiotu tej części festiwalu – klocków LEGO Mindstorms!

 

Jeżeli Twoja drużyna pomyślnie napisze test, czeka Was kolejny etap – intensywne, trzydniowe warsztaty (w dniach 26-29 listopada), które nauczą tego, w jaki sposób zaprojektować, zbudować i zaprogramować roboty. Myślisz, że potrzebne Wam własne klocki? Nic bardziej mylnego! Organizatorzy zapewniają zestawy LEGO Mindstorms dla każdej drużyny. Dzięki temu odpowiednio przygotujesz siebie i swoich znajomych do wykonywania zadań finałowych.

 

Finał Turnieju Robotów odbędzie się już 6 grudnia. Podczas niego, wszystkie roboty zostaną przedstawione publiczności, a następnie wezmą udział w zjawiskowych konkurencjach finałowych, ocenianych pod czujnym okiem jury. Liczy się czas i precyzja wykonania zadania, a także sposób jego prezentacji. Zaproś swoich znajomych i poproś ich o doping na widowni!

 
Turniej Gier

Jeśli robotyka nie jest dla Ciebie, a sama tematyka festiwalu Ci odpowiada, nie czekaj dłużej i zarejestruj się na największe LAN Party w Krakowie. Nie graj sam we własnym pokoju! Zabierz ze sobą znajomych, zarejestruj chęć uczestnictwa w Turnieju Gier na stronie www.bait.best.krakow.pl i 11 grudnia pojaw się z własnym komputerem w klubie Studio na Miasteczku Studenckim AGH. Udowodnij innym, że to Ty jesteś najlepszy i zagraj w DotA2, League of Legends, Starcraft czy Quake Live.

 
Warsztaty

Dodatkowo w programie festiwalu przewidziane są bezpłatne warsztaty przeprowadzone przez wiodące firmy z branży IT. Poznaj technologie związane z aplikacjami bankowymi na urządzenia mobilne, wypij wywar z Agile podany z Javą lub poszerz swoją wiedzę z zakresu rozwiązań mobilnych w telemedycynie.


Program Festiwalu:

       7 – 21 listopada – Rejestracja na stronie www.bait.BEST.krakow.pl

       22 listopada – Test Eliminacyjny Turnieju Robotów (on-line)

       27-29 listopada – Warsztaty Turnieju Robotów

       28 listopada – Warsztat firmy ING Bank Śląski: Technologie związane z aplikacjami bankowymi na urządzenia mobilne.

       3 grudnia – Warsztat firmy Ericpol: Posmakuj z nami Continuous Integration. Wywar z Agile podany z Javą.

       4 grudnia – Warsztat firmy Ericpol: Agile – koncepcja zwinnego podejścia do produkcji oprogramowania.

       5 grudnia – Warsztat firmy Comarch: Technologie mobilne w telemedycynie.

       6 grudnia – Finał Turnieju Robotów

       11 grudnia – Turniej Gier Komputerowych

 
 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w Festiwalu, zarejestrowania się na stronie www.bait.BEST.krakow.pl do 21 listopada, a także odwiedzenia naszego profilu na portalu facebook: www.facebook.com/BEST.BAIT http://www.bait.best.krakow.pl/