Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bezmiar sprawiedliwości

(Kino Świat)
W kinach od 9 marca
Reżyseria: Wiesław Saniewski („Nadzór”, „Sezon na bażanty”)
Występują: Artur Żmijewski, Jan Frycz, Robert Olech oraz Jan Englert, Artur Barciś, Bożena Stachura, Maria Pakulnis, Robert Gonera, Agnieszka Pilaszewska, Ewa Wencel, Ewa Błaszczyk, Weronika Rosati, Joanna Pierzak
Film oparty na faktach, które wstrząsnęły polskim wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną na początku lat 90. Uznany jednogłośnie za jeden z najlepszych filmów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Łukasz (Robert Olech), absolwent prawa, nie chce pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec wysyła go do swojego kolegi, wziętego adwokata Michała Wilczka (Jan Frycz), który ma przekonać Łukasza do zawodu. Adwokat nie zniechęca go, opowiada jedynie historię pewnego procesu, w którym uczestniczył przed kilkunastu laty.
Młoda dziennikarka telewizyjna, będąca w ósmym miesiącu ciąży, zostaje zamordowana. Policja zatrzymuje jej ukochanego, Jerzego Kutra (Artur Żmijewski), który twierdzi, że nie zamordował dziewczyny. Mimo że prokuratura nie znajduje żadnych dowodów, ustala jedynie prawdopodobny motyw zbrodni i skazuje mężczyznę na 25 lat więzienia.
Okazuje się, że w imię dochodzenia prawdy i sprawiedliwości oskarżyciel, obrońca i sędzia chcieli skazania Jerzego Kutra, mimo, że jego wina nie była udowodniona.
Historia opowiedziana przez adwokata intryguje Łukasza, który usiłuje na własną rękę dociec, czy Kuter na pewno zabił.