Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

"Bezpieczne góry" – nowatorski projekt Fundacji Schumana

Polska Fundacja im. Roberta Schumana oraz GOPR nie chcą, aby najbliższa zima pochłonęła kolejne ofiary nierozważnych wypraw górskich. Dlatego zostało stworzone nowoczesne i pasjonujące szkolenie e-learningowe, dzięki któremu przy własnym biurku można przygotować się do bezpiecznego uprawiania turystyki górskiej i narciarskiej.

W 2008 roku Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) przeprowadziło łącznie ponad 4.000 wypraw, akcji i interwencji ratunkowych w polskich górach. Każdego roku dochodzi w nich przeciętnie do kilkunastu wypadków śmiertelnych. Wielu tragicznych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby osoby wychodzące w góry były do tego odpowiednio przygotowane lub potrafiły udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.
 
Polska Fundacja im. Roberta Schumana i GOPR oferują bezpłatne „Bezpieczne góry”  –  szkolenie internetowe, które dla własnego bezpieczeństwa najlepiej ukończyć już przed najbliższym wyjazdem na ferie zimowe. Idea nowoczesnego, multimedialnego szkolenia jest osobistą inicjatywą grupy ratowników GOPR i Rafała Dymka – dyrektora Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, którzy przeszli już tysiące kilometrów przez góry kilku kontynentów. Poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy, pokazując m.in. jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, co zabrać na wycieczkę, jak nie zgubić się w górach, jak zachować się w nietypowej sytuacji. Osoba, która ukończy szkolenie otrzyma stosowny certyfikat, podpisany przez ratowników GOPR.
 
Już od 16 grudnia szkolenie „Bezpieczne góry” będzie dostępne dla każdego zainteresowanego – wystarczy zalogować się na www.schuman.org.pl
 
Polska Fundacja im. Roberta Schumana i GOPR zapraszają na konferencję prasową poświeconą możliwościom nowatorskiego szkolenia multimedialnego „Bezpieczne góry”, która odbędzie się w środę 16 grudnia o godzinie 10.00, Al. Ujazdowskie 37