Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACODAWCĄ

W dzisiejszych czasach rekrutacja do pracy może odbywać się na wiele różnych i równie skutecznych sposobów. Znaczna część z nich odbywa się za pośrednictwem innowacyjnych rozwiązań, które są niezwykle cenione przez młode pokolenie. Jednak nadal wiele osób odczuwa pewien niedosyt podczas korzystania wyłącznie ze środków online. Możliwość nawiązania kontaktu twarzą w twarz z przyszłym pracodawcą jest dla nich wręcz nieoceniona.

Zwolennikom bezpośredniej styczności z przedstawicielem firmy lub po prostu tym, którzy chcąc podjąć najwłaściwszą decyzję dotyczącą swojej kariery zawodowej, naprzeciw wychodzą Dni Kariery®. To jedne z największych targów pracy, praktyk i staży w Polsce, które już od ponad 20 lat dają szansę tysiącom studentów i absolwentów na znalezienie wymarzonej posady w firmie odpowiadającej ich oczekiwaniom.

Podczas targów uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z osobami odpowiedzialnymi za rekrutację do największych polskich firm, ale również lokalnych przedsiębiorstw z Warszawy oraz Poznania. To rzadka sposobność do porozmawiania o procesie rekrutacji, standardach firmy, szczegółach dotyczących stanowiska, ścieżki rozwoju pracownika, perspektywach rozwoju i wielu innych rzeczach, które wpływają na dokonywane przez młodych ludzi decyzje o miejscu, w którym będą chcieli zdobywać swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Nawet kilkuminutowa rozmowa może pomóc w ocenie czy to właśnie z dana firma jest tą najbardziej dla nas odpowiednią.

Jak więc wyciągnąć z targów jak najwięcej, zainteresować sobą pracodawcę i poruszyć kwestie, które mogą zaważyć na przyszłej karierze? Poniżej podajemy kilka rad na temat tego, jak przygotować się do najbliższej edycji Dni Kariery®.

POZNAJ FIRMY UCZESTNICZĄCE W TARGACH

Co roku na kilkanaście dni przed wydarzeniem publikujemy listę naszych wystawców. Warto przeanalizować, które stoiska chciałbyś odwiedzić w pierwszej kolejności i w jakim celu. W naszym informatorze targowym oraz na stronie internetowej znajdują się informacje o firmach, preferowanych kierunkach studiów, otwartych rekrutacjach, warunkach zatrudnienia i wymaganiach wobec kandydatów. Warto więc dołączyć do wydarzeń lokalnych na portalu Facebook oraz śledzić stronę www.dnikariery.pl aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

SPORZĄDŹ LISTĘ PYTAŃ I NURTUJĄCYCH CIĘ KWESTII

Kiedy przeanalizujesz już listę firm wystawiających się na naszych targach warto pomyśleć o co dokładniej chciałbyś spytać interesujących Cię pracodawców. Z jakich etapów składa się proces rekrutacji i co jest sprawdzane podczas każdego z nich? Jakiego doświadczenia oczekuje od kandydata pracodawca? Co dokładnie należy do obowiązków osoby zajmującej konkretne stanowisko? Jaka atmosfera panuje w firmie i jakie cechy są pożądane u jej pracowników? Czy firma organizuje jakieś formy integracji swoich pracowników? Czy przysługują im dodatkowe benefity? Odpowiedzi na te i inne pytania pomogą Ci przekonać się, która firma oraz stanowisko są dla Ciebie tymi wymarzonymi.

WYDRUKUJ KILKA KOPII SWOJEGO CV

Pamiętaj, że przedstawiciele firm przychodzą na targi nie tylko po to, aby odpowiadać na pytania, ale także by znaleźć przyszłych pracowników. Część z nich będzie odsyłać kandydatów do aplikowania online, ale czasami na stoisku może znajdować się przedstawiciel Działu, którym jesteś zainteresowany i obejrzy Twoje CV już na targach dając przy tym cenne rady. Przynosząc ze sobą CV i zostawiając je headhunterom, bardzo zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie. Z jednym egzemplarzem wybierz się także do Strefy Doradztwa Zawodowego, w której eksperci ocenią poprawność i atrakcyjność CV oraz doradzą Ci, co możesz jeszcze poprawić.

„Zwolennikom bezpośredniej styczności z przedstawicielem firmy lub po prostu tym, którzy chcąc podjąć najwłaściwszą decyzję dotyczącą swojej kariery zawodowej, naprzeciw wychodzą Dni Kariery® – jedne z największych targów pracy, praktyk i staży w Polsce (…)

Dni Kariery® to nie tylko stoiska firmowe. Jeśli masz wątpliwości co do swojej kariery zawodowej, możesz skorzystać z przygotowanej specjalnie dla Twoich potrzeb Strefy Doradztwa Zawodowego. Specjaliści HR pomogą Ci przeanalizować Twoje położenie na rynku pracy, ocenią Twoje CV i udzielą cennych rad. W przerwach pomiędzy kolejnymi spotkaniami możesz odprężyć się w Strefie Chillout i spokojnie przejrzeć nasze informatory targowe. Taka okazja nie zdarza się codziennie, dlatego warto pojawić się w jednym z dwóch miast na najlepszych i targach pracy, praktyk i staży: 12–13 października: Warszawa, Aula Spadochronowa, Szkoła Główna Handlowa, 18 października: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Organizatorami Dni Kariery® są studenci z AIESEC. AIESEC to globalna organizacja, prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 65 lat realizuje program zagranicznych praktyk i wolontariatów, docierając do 122 krajów. W Polsce jesteśmy obecni w 16 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności komunikacyjne. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie. Informacje o targach będą na bieżąco uzupełniane na naszej stronie www.dnikariery.pl oraz na portalu Facebook. Do zobaczenia!