Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bieg Erasmusa 2021

Już po raz piąty entuzjaści biegania wezmą udział w biegu firmowanym przez Erasmus +, program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu którego misją jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

Tegoroczny bieg należy do grupy przedsięwzięć prowadzonych w ramach programu Erasmus +, które mają zachęcać do aktywności sportowej i wdrażać strategie UE na rzecz integracji społecznej i równości szans.

Dla wszystkich, którzy chcą biec

Nieważne gdzie mieszkasz i gdzie się uczysz, w jakiej szkole jesteś nauczycielem. Jeśli chcesz pokonać własne ograniczenia lub po prostu chcesz dobrze się bawić, stań na starcie i biegnij razem z innymi. Ogólnopolski bieg pod hasłem Bijemy Rekord Polski odbędzie się 24 września 2021 roku.

W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, podejmiemy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin” Dołącz do naszego wydarzenia i pomóż nam ustanowić nowy rekord!

Kto może wziąć udział?

Bieg można zorganizować w dowolnym miejscu – w pobliżu szkoły, uczelni lub na każdym terenie łatwo dostępnym dla uczestników, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu. Regulamin zakłada uczestnictwo czteroosobowych drużyn, które przebiegną jak najdłuższą odległość w wyznaczonym czasie 60 minut. Uczestnicy będą używać aplikacji, która będzie rejestrować cały bieg online – bieg jest więc wydarzeniem zdalnym.

Ważne! W tym roku w biegu mogą wziąć też udział pojedyncze osoby, które losowo zostaną przydzielone do czteroosobowych drużyn.

Biegniesz po nagrody

Biegniesz nie tylko dla przyjemności. Biegniesz też po nagrody! Pierwsze 100 szkół, które zarejestrują drużyny, otrzymają zestawy sprzętu sportowego! Natomiast do 200 pierwszych zarejestrowanych drużyn, zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale!

Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział w biegu należy wejść tu: https://zapisy.sts-timing.pl/754/strona/ i zarejestrować swoją drużynę. Zrób to teraz!

Wydarzenie będzie relacjonowane w sieci. Na kanale YouTube będą prezentowane filmy motywujące do wzięcia udziału w biegu. Będzie to cykl rozmów „Przez sport do…” prowadzonych z gwiazdami sportu, sportowcami z niepełnosprawnością, nauczycielami i uczniami biorącymi udział w biegu.

Organizatorem biegu jest Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Patronat honorowy: Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu,

Patronat medialny: Eurostudent

Szczegóły: https://erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa

Zaproszenie: https://www.youtube.com/watch?v=Y-AvrS-S1hA