Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bilety Praga – Kraków tylko 60 zł* (first minute). Zniżki dla studentów – sprawdź!

Czeski operator kolejowy "LEO Express" uruchomił nowe połączenie na trasie Kraków – Praga. Przewóz obejmuje transport kolejowy z Pragi do Bogumina, a następnie podróż autobusem do Krakowa. Operator dołożył wszelkich starań, aby zapewnić wysoki komfort oraz krótki czas podróży. Przejazd odbywa się na jednym bilecie pod marką LEO Express.

„Powszechnie wiadomo, że Kraków i Praga stanowią dwa znaczące ośrodki kultury w Europie Środkowej. Dlatego, aby wzmocnić współpracę pomiędzy miastami postanowiliśmy zadbać o odpowiednie ich skomunikowanie. Nowe połączenie przeznaczone jest dla podróżnych, którzy szukają szybkiego i wygodnego transportu pomiędzy tymi lokalizacjami. Nasze połączenie skierowane jest do turystów, studentów, jak i podróżujących w sprawach biznesowych“ – wyjaśnia Leoš Novotný, prezes LEO Express. Pasażerowie z Krakowa do Pragi będą podróżować autobusem i pociągiem o wysokim standardzie.

Do dyspozycji pasażerów będzie należał bezpłatny bezprzewodowy Internet oraz prasa codzienna, natomiast ich obsługą zajmą się doświadczeni stewardowie. Na pokładzie autobusów LEO Express będą serwowane darmowe, gorące i zimne napoje oraz przekąski.

 

Autobus będzie wyjeżdżał z Krakowa codziennie o 06:27, a przyjazd pociągu w Pradze planowany jest na 12:56. W przeciwnym kierunku pociąg wyjeżdża z Pragi codziennie o 07:06, a podróż autobusem kończy się w Krakowie o 12:56. Autobus zatrzymuje się w Gliwicach i Katowicach, z kolei pociąg swoje przystanki ma w Ostrawie i Ołomuńcu.

 

Bilety można kupić na www.leoexpress.pl. Bilet normalny z Pragi do Krakowa kosztuje 599 CZK (90 PLN). LEO Express oferuje także bilety first minute za 399 CZK (60 PLN). Studenci posiadający kartę ISIC otrzymają 10% zniżki, a studenci z naszą s:)mile Card (bezpłatna rejestracja) 20%. Ceny są dynamiczne – warto szukać ciekawych promocji.

 

LEO Express jest prywatnym czeskim przewoźnikiem kolejowym świadczącym usługi transportowe. Przewozy odbywają się z Pragi do Ostrawy i Praga Stare Miasto do Uherského Hradiště. Linie obsługiwane są przez nowe szwajcarske jednostki trakcyjne. W 2014 roku LEO Express uruchomił nowe połączenie kolejowo-autobusowe z Pragi do Krakowa. Co więcej, od czerwca 2014 r, LEO Express osiągnął dodatni wynik operacyjny, stając się tym samym najszybciej rozwijającym się prywatnym operatorem w Europie. Założycielem i prezesem firmy jest Leoš Novotný. Więcej informacji na www.leoexpress.pl