Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Biznesowe akademie na UEK

Zainaugurowana przed trzema laty formuła akademii firmowych na UEK przybiera na sile. We czwartek (03.03) wykładem Tadeusza Sołtysa, prezesa RMF FM zainaugurowana zostanie Akademia Grupy RMF FM a w przyszły czwartek (10.03) studenci UEK spotkają się ze specjalistami firmy BAHLSEN! Łącznie, w tym roku akademickim na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie będzie prowadzonych 10 akademii biznesowych. W kolejnym zamierzamy podwoić ich ilość.

To kolejne firmy, z którymi Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie rozpoczyna współpracę na zasadach akademii partnerskich, czyli programów szkoleniowych, prowadzonych wspólnie przez uczelnię i firmy o potwierdzonej marce, uznanej przez środowisko akademickie. Zajęcia akademii biznesowych opierają się głównie na realnych zagadnieniach praktycznych, z którymi na co dzień zmagają się pracownicy poszczególnych działów każdej z firm. Studenci pracują ze specjalistami z różnych dziedzin, zarówno na Uczelni jak i w siedzibach tychże firm. Najlepsi z uczestników Akademii mają szansę zdobycia płatnych staży.

AKADEMIA GOOGLE

Założeniem programu realizowanego z firmą Google ma być przygotowanie studentów do pracy w międzynarodowej korporacji. Tematami cyklu spotkań prowadzonych w całości w języku angielskim będą w marcu: CV writing skillis (1.03.2011, godz. 16:30, paw. C, Nowa Aula), Interviewing skills (14.03.2011, godz. 15:40, paw. S, sala 7), Google Culture + AdWords (23.03.2011, godz. 16:30, paw. C, sala E). Wszystkie zajęcia w ramach Akademii Google są otwarte i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

AKADEMIA RMF FM
Akademia RMF „Poznaj świat mediów od kuchni” pozwoli jej uczestnikom poznać marketing i reklamę w praktyce. Wykłady i warsztaty uzupełni wizyta w radiu i spotkania z kluczowymi osobami. Otwarty wykład Inauguracyjny dla wszystkich zainteresowanych poprowadzony przez Prezesa RMF FM Tadeusza Sołtysa będzie miał miejsce 03.03.2011 r. o godzinie 11:30 w Nowej Auli w Pawilonie C. Wszystkie szczegóły na stronie www.akademiarmf.uek.krakow.pl.

AKADEMIA BAHLSEN
Celem Akademii Bahlsen jest przybliżenie zagadnień z zakresu marketingu i ciągłego doskonalenia, opartego na filozofii Kaizen. Projekt,  zawierać będzie cykl szkoleń, prezentacji i warsztatów skonstruowanych tak, aby jego uczestnicy zdobyli nowe umiejętności i praktyczne aspekty pracy w firmie produkcyjnej. Otwarty wykład Inauguracyjnych Wernera Michaela Bahlsena dla wszystkich zainteresowanych będzie miał miejsce 10.03.2011 r. o godzinie 16:30 w Starej Auli w Budynku Głównym. Termin nadsyłania aplikacji do projektu mija natomiast 4.03.2011. Nagrodą dla najlepszego uczestnika Akademii BAHLSEN jest 3-miesięczny płatny staż!