Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bloguj na dobry nastrój

Naukowcy z Uniwersytetu Technologii w Swinburne stwierdzili, że pisanie bloga pozwala utrzymać dobre samopoczucie.

Przeprowadzone badania wykazały, że pisanie bloga nie tylko pokonuje stres i negatywne napięcie, ale także pomaga ludziom samotnym. Czują się oni bardziej pewni siebie, a ich poczucie własnej wartości znacznie się polepsza.
Blog to elektroniczna wersja pamiętnika. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest to, że blog czytany jest przez setki ludzi a pamiętnik miał formę bardzo intymnego przelewania myśli na papier. Dziś, blogujący nieśmiali użytkownicy sieci stają się swego rodzaju gwiazdami – mają swoich fanów i wiernych czytelników. Internet daje możliwość uzewnętrznienia się przy zachowaniu anonimowości. To pomaga zwalczyć nieśmiałość.
Kiedy jest Ci źle, czujesz żal, smutek, albo wręcz przeciwnie – rozpiera cię radość i euforia, możesz wszystko przekazać na swoim prywatnym blogu. Podzielisz się swoimi emocjami z innymi i poczujesz ogromną ulgę i wsparcie ze strony czytelników.
Blog staje się powoli swoistym terapeutą – dodaje pewności i poprawia nastrój. Jeśli czujesz się niedowartościowany, przygnębiony czy po prostu jest Ci źle – załóż bloga i pisz.