Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bogactwo stanowisk w branży FMCG

Studenci niemal wszystkich kierunków i różnorodnych specjalności mogą znaleźć zatrudnienie w branży FMCG. Specyfika tego sektora sprawia, że ma ona wiele do zaoferowania osobom z różnym doświadczeniem i wykształceniem.

Pracę w branży FMCG może znaleźć niemal każdy. A ofert zatrudnienia nie brakuje. Firmy z tego sektora właściwie nieprzerwanie prowadzą rekrutację. Wynika do ze specyfiki tego sektora, bo przecież branża FMCG to produkty codziennego użytku.

Pracownicy pilnie poszukiwani

Potrzebni są więc naukowcy, którzy stworzą recepturę danego produktu, pracownicy fizyczni, którzy go wyprodukują, marketingowcy i PR-owcy, którzy zajmą się jego promocją, specjaliści ds. sprzedaży, którzy znajdą dla niego rynek zbytu, logistycy, którzy go dostarczą do miejsca przeznaczenia, magazynierzy, którzy zajmą się jego przechowaniem i wreszcie sprzedawcy, od których go kupimy. Oczywiście sztab ludzi jest znacznie większy. W branży FMCG można wyróżnić kilka różnych gałęzi: artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię gospodarstwa domowego, elektronikę użytkową i sprzęt AGD, artykuły szkolne i biurowe oraz zabawki. Natomiast zapotrzebowanie na studentów różnych specjalności wynika z podziału na firmy produkcyjne i firmy będące przedstawicielami w Polsce lub dystrybutorami.

Nie zrażaj się nazwą

Zazwyczaj dziwnie brzmiące nazwy firm z branży FMCG wynikają z faktu, że są to duże międzynarodowe przedsiębiorstwa. Często też spotykamy się z wyłącznie anglojęzycznymi nazwami stanowisk.

Firmy otwarte na młodych

Ogromną zaletą branży FMCG jest nie tylko różnorodność ofert, ale jej otwartość na ludzi młodych. Na wiele stanowisk w tym sektorze nie jest wymagane doświadczenie. O branży FMCG mówi się nawet, że jest to idealna branża na start. Wiele pracodawców pozwala z powodzeniem godzić studentom grafik na uczelni z tym w pracy. To daje możliwość bezkolizyjnego zarobkowania w trakcie studiów.

Jasna ścieżka kariery

Związanie się z branżą FMCG może przynieść dużo korzyści z punktu widzenia rozwoju zawodowego. Firmy z tego sektora stawiają przede wszystkim na rozwój pracowników. Osoby zatrudnione w branży FMCG mogą liczyć na dopasowanie do indywidualnych potrzeb programy rozwojowe, kursy językowe, dofinansowanie studiów dyplomowych. Mogą też liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i szybkie awanse oraz liczne benefity pozapłacowe, jak karnety na siłownię, basen czy wejściówki do kina. Pracując w branży FMCG, ma się również jasno określoną ścieżkę kariery.