Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Break Da Funk!

Nałogowi funkożercy wracają!

Imprezy z Break Da Funk i K.Millem to istna rywalizacja na dźwięki. Począwszy od połamanych bitów, wgniatającego basu, breakbeat funk, funk, oldschool, hip hop, b boy breaks po naprawdę pojechane nuty…
Tym razem Nowy Klub Muzyczny Zanzibar będzie gościć czołowego przedstawiciela kolektywu Break Da Funk – Ojca Karola!!! Z inicjatywy kolektywu można było zobaczyć w Polsce takich artystów jak Ugly Duckling, Krafty Kuts, Scratch Perverts, DK, Speech Defect, Nostalgia 77, DJ Format, Boca 45, A.Skillz, DJ Hype & Jim Dunloop, Natural Self czy Rob Life.

Ojciec Karol miksuje funk, old school hip hop, breaks & beats. Razem z Papa Zurą tworzy zespół The Fathers, w którym przy pomocy czterech adapterów, dwóch mikserów i efektora dźwięku muzycy grają wybuchową miksturę heavy funku, soulu, reggae, drum and bassu i breaków.

Pojawił się ze skreczami na kilku płytach m.in. zespołów Łąki Łan, Patent, Letko czy Marika. Prowadził audycje „Break Da Funk” w Jazz Radiu, gdzie można było usłyszeć fuzje funkowej muzyki miksowanej na żywo w studiu z dźwiękami płynącymi z instrumentów przyniesionych przez zapraszanych do audycji gości. Obecnie razem z DJ Spikiem i DJ Benito jest autorem cotygodniowej audycji Break Da Funk w Radiu Kampus 97.1 FM.

Na co dzień gra w warszawskich klubach Huśtawka, Powiększenie czy Mono. Można go usłyszeć również w innych polskich i zagranicznych miastach.

Wydał mikstape „Akumulatura” ukazujący wpływ funku na współczesna muzykę taneczną, a także mix „Sepukultura”, który został wyemitowany na falach prowadzonej przez wytwórnie Ninja Tune kultowej audycji Solid Steel. W styczniu 2010 nakładem FM&P ukazał się 7-calowy winyl Break Da Funk „Tajniak” z Ojcem Karolem jako współautorem jednego z dwóch zamieszczonych na płycie numerów. Obecnie kolektyw pracuje nad debiutancką płytą.

Więcej info na:
www.myspace.com/ojcieckarol
www.breakdafunk.pl
www.radiokampus.waw.pl
www.facebook.com/breakdafunk

Z kolei K.Mill to DJ o ugruntowanej pozycji na polskiej scenie klubowej. Wieloletni współpracownik Noviki i Adamusa. Supportował największych (Timo Mass, Carl Cox, Soulfull House).
Od wielu lat prezentujący muzykę house w najczystszej postaci. Z niezwykła łatwością potrafi bawić się dźwiękiem, raz po raz zaskakując publiczność niespodziankami z totalnie odmiennych klimatów. Tym razem bitwę funkową stoczy z najlepszymi…!

Ojciec Karol /break da funk/
K.Mill /24colours/

29 stycznia 2011, sobota

start: 22:00
end: 5:00
bilety: 10 zł
specjal promo: niespodzianka od barmanów

Nowy Klub Muzyczny Zanzibar
Chorzów, ul. 3 maja 1

źródło: http://www.zanzibar.art.pl/ oraz http://bibainfo.pl/