Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Broken Sword: Anioł Śmierci (CD Projekt)

Anioł Śmierci to czwarta część serii komputerowych gier przygodowych Broken Sword. Doskonale znana z wcześniejszych części mieszanka humoru i
mrocznego thrillera.

Wcielając się w poszukiwacza przygód George’a Stobbarta będziemy musieli uratować świat od zagłady. Wyruszamy w fascynującą i pełną niebezpieczeństw podróż. Jej celem jest rozwikłanie zagadki starożytnego manuskryptu skrywającego tajemnicę potężnej broni, stworzonej ponoć przez samego Mojżesza – Anioła Śmierci.
Jaka jest historia tajemniczej broni? Badacze Biblii od dawna zgadzają się co do tego, że Mojżesz nie był tylko zwykłym pasterzem, od wczesnych lat zdradzał zafascynowanie tajemniczą nauką alchemii. Studiował zapiski, które już wówczas były bardzo stare – skąpe pozostałości po dawno wygasłych cywilizacjach. Powiada się, że pośród tych zwojów znajdował się prymitywny projekt broni o niezwykłej mocy. Mojżesz zdołał zbudować tę broń i kiedy Faraon odmówił pozwolenia na wyjście Synów Izraela z Egiptu, użył jej ujawniając światu niszczącą siłę. Była to ostatnia i najbardziej przerażająca z plag – Egipcjanie nazwali tę broń Aniołem Śmierci. Faraon skapitulował, rozpoczął się Eksodus… Setki lat po tych wydarzeniach pamięć o Aniele Śmierci zaginęła. Przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Jednak prawda jest inna.
 

Na atrakcyjność gry, oprócz interesującej nabyły wpływają także sytuacje z systemem presji czasowej, dzięki czemu gra z pewnością nie będzie nudna. Zastosowano także Wirtualny System Aktorstwa, co umożliwia rozbudowanie różnorodności charakterologicznej postaci. Gra została wydana w pełnej polskiej wersji językowej a głównym bohaterom swoich głosów użyczyły gwiazdy polskiego kina – Borys Szyc i Magdalena Cielecka. W prezencie otrzymujemy trzecią część serii – Broken Sword: The Sleeping Dragon.