Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Profil pracodawcy

 

Budimex S.A.

Ul. Siedmiogrodzka 9

01-204 Warszawa

www.budimex.pl

 

Kim jesteśmy

 

Budimex to lider wśród pracodawców branży budowlanej – organizacja z wieloletnim ‎doświadczeniem i stabilną pozycją na rynku, należąca do hiszpańskiej grupy Ferrovial. Budimex w Polsce zatrudnia ponad ‎‎7000 osób i współpracuje z 12 000 kontrahentami, realizując ponad 300 kontraktów rocznie. Firma ‎działa we wszystkich obszarach budownictwa – od infrastruktury, budownictwa drogowego, ‎mostowego po energetykę czy kolejnictwo.

 

Od kilku lat również rozwija swoją działalność na rynkach zagranicznych m.in. w Niemczech, Słowacji czy Czechach.

 

Poszukujemy przede wszystkim inżynierów do pracy na naszych kontraktach w całej Polsce. Prowadzimy jednak też rekrutacje centralne do naszej siedziby w Warszawie. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

 

Program Praktyk

 

Jednym z naszych największych projektów jest coroczny Program Praktyk podczas którego przyjmujemy około 250 osób do różnych obszarów działalności naszej organizacji. Naszym celem jest przekazywanie wiedzy i zapoznanie tych młodych osób z biznesem i realną pracą na budowie. To, co bardzo nas cieszy, znaczna część tych osób wraca do nas na kolejne praktyki lub zostaje z nami na dłużej już jako pełnoetatowy pracownik.

 

 

Jak wygląda Program Praktyk?

 

Nasz Program Praktyk to tak naprawdę jeden z największych projektów w obszarze rekrutacji i employer brandingu. Większość naszych praktyk odbywa się w okresie wakacyjnym od czerwca do września, jednak zdarzają się też rekrutacje śródroczne. Generalnie jednak rekrutację do Programu rozpoczynamy w marcu. Najpierw zbieramy wewnątrz organizacji zapotrzebowanie na poszczególne kontrakty oraz do poszczególnych obszarów również spoza budownictwa, na stanowiska centralne.

 

Rekrutacja do Programu jest dość unikatowa na rynku, gdyż odbywa się poprzez grę rekrutacyjną. W tym roku jest to 12 pytań badających kompetencje naszych przyszłych praktykantów z podziałem na budowę oraz stanowiska niebudowlane. Oprócz gry, nasi kandydaci wypełniają też formularz dotyczący ich preferencji co, do miejsca odbycia praktyk i na podstawie obu tych czynników dokonywany jest wybór praktykantów przez rekruterów, a później także ich przyszłych opiekunów.

 

Wszystkie informacje o praktykach, a także historie naszych praktykantów możecie znaleźć też na dedykowanej stronie: www.akademiabudimex.pl

 

 

 

Co możesz zyskać dzięki naszym praktykom? 

 

Wynagrodzenie

Cenimy Waszą pracę, dlatego każdy rodzaj praktyk studenckich jest płatny.

 

Wsparcie Opiekuna

Każdy Praktykant otrzymuje indywidualne wsparcie Opiekuna, który pomaga wdrożyć się w obowiązki praktykowe i pomaga na każdym etapie Praktyk.

 

Możliwość przedłużenia współpracy

Ponad 500 Praktykantów w całej historii Programu Praktyk zostało w firmie na dłużej. Ponad 300 z nich pracuje do dzisiaj, zajmując wysokie stanowiska.

 

Współpraca z biznesem

U nas każdy Praktykant traktowany jest jak pełnoprawny członek zespołu, dlatego praca z inżynierami czy kierownikami budowy to codzienność.

 

Praca na dużych projektach

Jako lider rynku budowlanego w Polsce realizujemy duże i strategiczne projekty, dzięki czemu nawet w roli praktykanta będziesz mógł mieć swój wkład w budowę autostrady, mostu czy dworca, z którego na co dzień korzystają setki/tysiące osób.

 

Nieograniczone możliwości zdobycia wiedzy i rozwoju

W naszej organizacji pracują wieloletni praktycy i najlepsi profesjonaliści w swoich obszarach, więc dzięki naszym Praktykom możesz rozwijać swoje kompetencje i nabywać dobre praktyki.

 

 

 

 

Proces rekrutacyjny

 

Program Praktyk to niezwykle istotny element naszych działań. Jako największy, generalny wykonawca w naszym kraju cały czas się rozwijamy i zdobywamy nowe kontrakty, dlatego poszukujemy także specjalistów z wielu obszarów. Jeśli chcesz się rozwijać razem z nami, odwiedź naszą stronę karierową, zapoznaj się z procesem rekrutacji i razem z nami zmieniaj świat!

 

  1. DOKUMENTY APLIKACYJNE

Wyślij do nas swoje CV w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne, które Cię zainteresowało. Jeśli w tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko, które Cię interesuje, nic nie szkodzi! Skontaktujemy się z Tobą od razu, gdy pojawi się oferta zgodna z Twoim profilem. Wyślij do nas dokumenty aplikacyjne poprzez aplikację spontaniczną na: https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=5dc7c55b8bb54b9da99dc2a69d0b387f

 

  1. ROZMOWA Z DZIAŁEM HR

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie, za pomocą Skype lub zaprosimy Cię na spotkanie do naszego biura, by lepiej Cię poznać i ocenić Twoje predyspozycje do pracy na danym stanowisku. Opowiemy Ci też bardziej szczegółowo o ofercie i odpowiemy na Twoje pytania.

 

  1. SPOTKANIE Z PRZEŁOŻONYM

Zaprosimy Cię na spotkanie z Twoim przyszłym przełożonym w celu weryfikacji Twojej wiedzy i doświadczenia niezbędnego do pracy na danym stanowisku. To także czas dla Ciebie na zadanie szczegółowych pytań dotyczących specyfiki pracy, zespołu czy kultury organizacyjnej. Po spotkaniu i zamknięciu procesu rekrutacji, niezależnie od naszej decyzji, przekażemy Ci informację o statusie Twojej aplikacji.

 

 

Wszystkie nasze aktualne oferty pracy znajdziesz na: https://kariera.budimex.pl/

Oferty pracodawców