Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Bunge rozpoczyna program „Młodzi Inżynierowie” 2019

Grupa Bunge, rynkowy lider w branży rolnictwa, żywności oraz składników spożywczych, otwiera tegoroczną edycję swojego programu „Młodzi Inżynierowie” (Young Engineer Program) w Europie i Azji. „Młodzi Inżynierowie” to 18-miesięczny program stażowy opracowany z myślą o wdrożeniu absolwentów kierunków inżynieryjnych w obszar operacji przemysłowych spółki. Składanie dokumentów aplikacyjnych jest możliwe w dwunastu krajach: Polsce, Indiach, Ukrainie, Hiszpanii, Turcji, Węgrzech, Rumunii, Chinach, Austrii, Finlandii, Rosji oraz Holandii.

Program „Młodzi Inżynierowie” umożliwia uczestnikom rozwój swojego potencjału w obszarze operacji przemysłowych w różnych rolach: od inżynierii i zarządzania projektami, poprzez innowacyjność i ciągłe doskonalenie, aż po produkcję. 

„Młodzi Inżynierowie” to interesujący program dla absolwentów szkół wyższych technicznych, którzy chcą kompleksowo poznać wszystkie aspekty operacji przemysłowych, zdobyć praktyczne umiejętności, a także rozwinąć umiejętności techniczne oraz samodzielnego zarządzania” – mówi William McClain, Bunge VP Human Resources Europe, Asia & Global Agribusiness.

Kandydaci zainteresowani dołączeniem do międzynarodowego zespołu Bunge mogą wybrać jedno z 19 stanowisk – w tym celu muszą posiadać dyplom ukończenia studiów w dziedzinie inżynierii (technicznej, chemicznej, elektrycznej i mechanicznej), technologii żywności, elektryki czy nauk o środowisku.

O programie

Program „Młodzi Inżynierowie” oferuje kandydatom zdobycie praktycznego doświadczenia, w tym poprzez odbywanie staży w kilku działach, dzięki czemu uczestnicy mogą zapoznać się z różnorodnymi procesami operacyjnymi, inżynieryjnymi i przemysłowymi. Takie podejście otwiera przed nimi wyjątkowe możliwości zdobywania wiedzy ukierunkowanej na przyspieszenie rozwoju procesów produkcyjnych, projektów i ciągłego doskonalenia w Bunge, a także budowania osobistych relacji. Pod koniec programu uczestnicy osiągają wysokie umiejętności techniczne związane z pracą w zakładach przemysłowych.

W ramach programu istnieją dwa główne obszary rozwoju: obszar korporacyjny i techniczny. Obszar korporacyjny koncentruje się na podstawowych umiejętnościach oraz zdolnościach przywódczych, wśród których można wymienić samodzielne zarządzanie. Natomiast obszar techniczny pozwala na zdobywanie wiedzy technicznej i biznesowej, dotyczącej określonych aspektów i stanowisk, na których są zatrudnieni kandydaci.

Na program składają się trzy formy przydziału stażowego:

  • Pierwszy: trwający 8 miesięcy – uczestnicy biorą udział w codziennej pracy zespołu przemysłowego, jako zwykli pracownicy.
  • Drugi: trwający 6 miesięcy – uczestnicy pełnią rolę asystentów kierowników w zakładach lub wspierają innych przełożonych, zajmujących się utrzymaniem ruchu lub inżynierią, zgodnie z planem technicznym określonym dla danego obszaru.
  • Trzeci: trwający 4 miesiące – uczestnicy zdobywają doświadczenie zawodowe, prowadząc mały projekt lub określoną część większego projektu, wyjeżdżając w delegacje zagraniczne lub wspierając kierownika wyższego szczebla w działaniach.

Jak dodaje McClain: „W tej edycji programu chcielibyśmy zachęcić młode kobiety-absolwentki do dołączania i brania udziału w pracach zespołów operacji przemysłowych spółki Bunge. Pragniemy, aby programy takie, jak „Młodzi Inżynierowie” przyczyniły się do zwiększenia liczby kobiet na stanowiskach inżynierskich”. 

W Polsce, w spółkach należących do Grupy Bunge, tak stało się np. w przypadku Agnieszki Baranowskiej, pracującej obecnie w zakładzie Bunge w Kobylnikach k. Kruszwicy, jako inżynier diagnostyki, a także Doroty Borys-Kaliskiej, kierownika produkcji w rafinerii Bunge w Amsterdamie. Agnieszka dołączyła do Bunge w ramach programu „Młodzi Inżynierowie” w 2016 roku. Dziś mówi: „Dzięki uczestnictwu w programie „Młodzi Inżynierowie” zyskałam pewność siebie w środowisku biznesowym, zbudowałam doskonałe relacje ze współpracownikami w całej spółce, a także nauczyłam się radzić sobie z wyzwaniami w kreatywny sposób, koncentrując się przede wszystkim na możliwościach, nie na przeszkodach”. Dorota Borys-Kaliska, uczestniczka edycji programu w 2011 r., dodaje: „Program „Młodzi Inżynierowie” to wyjątkowa okazja, aby w krótkim czasie poznać sposób, w jaki działają operacje przemysłowe w tak dużej organizacji. Jego uczestnicy mogą poznać i doświadczyć szeregu możliwości pracy na stanowiskach inżynierskich, które będą dla nich dostępne w przyszłości”.

Jak zgłosić się do programu Bunge „Młodzi Inżynierowie” w Polsce?

Kandydaci – absolwenci szkół wyższych technicznych, którzy chcą podjąć wyzwanie, powinni złożyć odpowiednie dokumenty – list motywacyjny i CV w języku angielskim na adres email: dorota.kolodzicka@bunge.com, lub poprzez formularz https://ztkruszwica.pl/pl/kariera/aktualnie-poszukujemy

Wybranym kandydatom oferujemy: zatrudnienie w jednej z lokalizacji Grupy Bunge w Polsce (Zakłady w Kobylnikach k. Kruszwicy lub Brzegu), stałą umowę o pracę, atrakcyjne warunki wynagrodzenia, pakiet opieki medycznej oraz możliwość rozwoju w międzynarodowej grupie.

Aplikacje można składać do 30 września 2019 roku.

Bunge w Polsce

W Polsce Grupa Bunge prowadzi swoją działalność poprzez: ZT Kruszwica S.A. (większościowy pakiet akcji) – w zakładach w Kobylnikach k. Kruszwicy, Brzegu oraz biurze w Warszawie oraz poprzez Bunge Polska sp. z o.o. (jedyny właściciel) – w zakładzie w Karczewie oraz terminalu przeładunkowym w Świnoujściu. W spółkach należących do Bunge w naszym kraju zatrudnionych jest ponad 1 tys. pracowników. Podmioty należące do Bunge w Polsce specjalizują się w produkcji margaryn, olejów butelkowanych, tłuszczów do wypieków i wyrobów cukierniczych, produktów dla branży biopaliw i spożywczej, a także pasz dla zwierząt.

O Bunge

Bunge (www.bunge.com, NYSE: BG) jest światowym liderem w pozyskiwaniu, przetwarzaniu i dostarczaniu produktów i składników z nasion oleistych i zbóż. Dzięki sieci zakładów produkcyjnych na całym świecie, założona w 1818 roku spółka zaspokaja stale rosnące potrzeby świata, tworząc zrównoważone produkty oraz współpracując z przeszło 70 000 rolnikami, aby dostarczać swoje wyroby konsumentom na całym świecie. Spółka, której siedziba znajduje się w Nowym Jorku, zatrudnia 31 000 pracowników, którzy obsługują przeszło 360 terminali portowych, zakładów przetwórstwa nasion oleistych, silosów zbożowych, a także zakładów produkcji i pakowania żywności i składników na niemal wszystkich kontynentach.