Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Cała Polska gra w skejta

Przez ostatnie cztery lata „éS Game of Skate” zdobyła popularność i rangę wśród skate’ów z całego świata, w tym także z Polski. W tym roku prestiżowe zawody odbędą się w lipcu m.in. w Warszawie, Rzeszowie i Krakowie.

Zaadoptowana przez skate’ów ulicznych gra obecnie przeżywa swój renesans, a widowiskowe zawody „éS Game of Skate”przyciągają nie tylko rzesze obserwatorów, ale biorą w nich udział także sławy akrobacji na deskorolce takie jak Tom Penny, Bastien Salabanzi czy Jamie Thomas. Gra opiera się na zasadach tzw. gry w króla. Pierwsza osoba zadaje swój trik, a następna musi go powtórzyć. Jeśli powtórzy, to ona zadaje swój trik. Jeśli nie powtórzy, to dostaje literkę „S”. I tak dalej, aż jedna z osób uzbiera wszystkie literki ze słowa SKATE. Wtedy przegrywa i odpada z gry.
Obecnie „éS Game of Skate” to wielkie światowe tour. W Polsce w tym roku zawody odbędą się w Gdańsku (3 lipca), Warszawie (5 lipca), Rzeszowie (7 lipca), a wielki finał – w Krakowie 21 lipca na Rynku Głównym. Imprezy we wszystkich miastach rozpoczynają się o godzinie 10.00. Zwycięzca krajowego finału, oprócz głównej nagrody w wysokości 2000 tys. zł, dostaje również możliwość wyjazdu na europejski finał, który w tym roku odbędzie się w Mediolanie. To tam już 26 sierpnia spotkają się najlepsi gracze w skejta. Natomiast zwycięzca z kontynentu pojedzie na finał finałów.