Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Career EXPO – Twoja prognoza na lepszą pracę

Przed nami kolejna edycja największych we Wrocławiu targów pracy! Po raz pierwszy w historii Career EXPO trwać będzie dwa dni. Na Stadionie Wrocław 22 i 23 października dojdzie do spotkania, na którym ramię w ramię o sukces na rynku pracy zmagać się będzie 100 wystawców, a także kilka tysięcy kandydatów. Career EXPO jest miejscem, w którym wymarzoną pracę mogą znaleźć zarówno osoby dopiero wchodzące na rynek pracy, jak i doświadczeni specjaliści.

Udział w targach organizowanych na Stadionie Wrocław przy al. Śląskiej 1 jest całkowicie bezpłatny – przy wejściu należy okazać imienny bilet. By go uzyskać, wystarczy zarejestrować się na stronie www.careerexpo.pl/targi-pracy-wroclaw i uzupełnić profil uczestnika. Po wykonaniu tych czynności można pobrać darmowy bilet i udać się z nim na targi. Wtorek
(22 października) to czas głównie dla studentów i absolwentów – targi będą trwać od 10:00 do 16:00. Środa (23 października) dedykowana jest specjalistom i osobom z doświadczeniem – start o 15:00, koniec o 21:00.

Oprócz rekrutacji na każdego uczestnika czekać będzie 60 bezpłatnych szkoleń – do wyboru będą różne dziedziny i poziomy zaawansowania. Dzięki temu bez najmniejszych zobowiązań będzie można przekonać się, w czym się dobrze odnajdujemy i w kierunku jakiej branży chcemy się udać. Zapisy na szkolenia prowadzone są za pośrednictwem internetowej strony organizatora, więc warto ją śledzić i zdobyć miejsce na interesujący nas warsztat.

Przed udaniem się na targi pracy Career EXPO dobrze jest przejrzeć listę wystawców, którzy zaprezentują się podczas dwudniowej edycji wydarzenia. Wielu z nich bierze udział w systemie Szybkich Rekrutacji. Dzięki temu aplikować można już za pomocą swojego profilu na careerexpo.pl. Po wybraniu konkretnej firmy należy uzupełnić wirtualne CV i wysłać pracodawcy swoją kandydaturę. Jeśli zostanie ona pozytywnie rozpatrzona, wówczas pojawi się możliwość, by spotkać się z rekruterami podczas targów w specjalnie przygotowanej strefie Szybkich Rekrutacji.

W trakcie Career EXPO będzie można całkowicie bezpłatnie skonsultować swoje CV z ekspertami i dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć częstotliwość otrzymywania zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne. Dodatkowo wykonywane będą profesjonalne zdjęcia do dokumentów aplikacyjnych. Przez dwa dni targów scena główna gościć będzie fantastycznych gości, którzy wygłaszać będą inspirujące prelekcje. Zaplanowano też 10 paneli dyskusyjnych z liderami biznesu. Pozyskanie wiedzy o aktualnych trendach i wymaganych na rynku pracy umiejętnościach gwarantowane. Każdy, kto będzie chciał odpocząć, może udać się do strefy relaksu. W niej na kandydatów czekać będzie wiele atrakcji i sposobów na pełną regenerację.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie
www.careerexpo.pl/targi-pracy-wroclaw.
Warto dołączyć również do wydarzenia na Facebooku, by móc brać udział w konkursach i dowiadywać się o kolejnych planowanych atrakcjach:
www.facebook.com/events/512655555972968/