Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Carly Fiorina "Nie żałuję niczego"

Fascynujące wspomnienia – opis kariery „potężnego menedżera w spódnicy”, wieloletniej dyrektor naczelnej Hewletta-Packarda.

W wieku dwudziestu trzech lat porzuciła wydział prawa, nie mając pojęcia, co dalej robić w życiu. Dwadzieścia dwa lata później magazyn Fortune uznał ją za „Najpotężniejszą kobietę w biznesie”. Została pierwszą kobietą kierującą spółką należącą do grupy dwudziestu największych na świecie. Jej zadanie polegało na wstrząśnięciu i przekształceniu tej legendy przemysłu informatycznego.
W tych nadzwyczaj szczerych wspomnieniach ujawnia się jako prywatna osoba, która dzieli się z nami swoimi triumfami i porażkami, najgłębszymi obawami i bolesnymi starciami. Pokazuje nam, co znaczy być ambitną młodą kobietą w ogromnym koncernie, a potem błyskawicznie awansującym menedże­rem w nowej firmie.
Fiorina przewodziła HP przez pięć i pół roku, w latach 1999-2005, w okresie wielkich przemian, najgorszej ekonomicznej zapaści od dziesiątków lat i najbardziej kontrowersyjnej fuzji spółek
w historii przemysłu wysokich technologii. I kiedy interesy rmy zaczęły się powoli układać, została nagle zwolniona ze stanowiska, a jej dymisja znalazła się na pierwszych stronach gazet całego świata.
Fiorina stała się tematem niekończących się dyskusji i spekulacji. Sama nigdy nie zabrała publicznie głosu na temat szczegółów swojej pracy w HP, tajemniczych okoliczności jej zwolnienia i innych aspektów jej niezwykłej kariery. Do dzisiaj.Nie żałuję niczego. Wspomnienia (tytuł oryginału Tough Choices. A Memoir)
Carly Fiorina (tłum. Krzysztof Rastawicki)
wyd. Difin