Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CASE WEEK 2014: wykorzystaj swoją szansę na spotkanie z pracodawcą!

Masz ochotę na wykorzystanie teoretycznej wiedzy zdobytej podczas studiów w praktyce? Chcesz się sprawdzić w nowej sytuacji? Jesteś głodny wyzwań? Jeśli tak, to CASE WEEK jest wydarzeniem dla Ciebie!

Ale o co chodzi..?

 

Pierwszy raz spotykasz się z tym pojęciem? CaseWeek to coroczny projekt warsztatów w formie case study, umożliwiający współpracę studentów z pracodawcami. Ta unikalna seria szkoleń w tym roku odbędzie się w dniach 1 – 15 kwietnia na dziewięciu uczelniach w całej Polsce: Politechnice Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnice Poznańskiej, Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

 

Dlaczego warto tam być?

 

Studia dają dobrą podstawę teoretyczną – jednak oferty pracy zewsząd mówią o wymaganym doświadczeniu, a pracodawcy często skarżą się, ze nowo przyjęci do pracy studenci nie mają wiedzy praktycznej. Niektórzy są do tego stopnia uprzedzeni, że słysząc, że ledwo ukończyłeś studia, z góry Cię skreślają – właśnie przez brak doświadczenia… Sam przyznaj – szkoda byłoby zmarnować te kilka lat studiów, prawda? Dlatego właśnie organizacja IAESTE stworzyła projekt CaseWeek, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i potrzebom studentów.

CaseWeek to niepowtarzalna szansa na ubogacenie swojego CV i pokazanie pracodawcy, że myślisz poważnie o zdobywaniu wykształcenia, a nie zależy Ci tylko na zaliczeniu kilkudziesięciu godzin w semestrze, w sali wykładowej.

Współpracują z nami znane marki i szanowani pracodawcy. CaseWeek to okazja do spotkania z nimi oraz skonfrontowania swoich oczekiwań co do pracy zawodowej z ich wiedzą.

Już wiesz, że chcesz tam być?

 

Co będę tam robić?

 

Organizatorzy zaprezentują metody stosowane na co dzień w środowiskach profesjonalnych, wzbogacając w ten sposób Twoją wiedzę na temat omawianych zagadnień. Będziesz mieć również okazję zastosować zdobytą wiedzę do rozwiązania praktycznego problemu. Bardzo często będą to problemy, które znajdują się na porządku dziennym w firmie organizującej warsztat, a czasem są to kwestie, których firma jeszcze nie rozwiązała. W ten sposób jako uczestnik warsztatów będziesz mieć okazję poznać smak pracy w przedsiębiorstwie, a pracodawca będzie miał szansę zauważyć zdolnych studentów, których chętnie zaprosiłby do swojej firmy na staż.

Uczestnik warsztatów z poprzedniej edycji CaseWeeka, Patryk Kieras, mówi: „Wszystkie zadania do wykonania były wzorowane na faktycznych problemach, które trzeba rozwiązać, podczas codziennej pracy. Podejście prowadzących warsztaty było bardzo profesjonalne, a zarazem byli bardzo otwarci na studentów.”

Niewykluczone, że razem z kolegą, z którym będziesz rywalizować o najlepsze rozwiązania zadania warsztatowego, za kilka tygodni zrealizujesz projekt wdrożeniowy najnowszej technologii,                      a prowadzący warsztat okaże się… Twoim przyszłym szefem. Jest więc o co walczyć!

 

 

 

 

A jak się na to dostać?

 

Śledź na bieżąco informacje na naszym facebookowym fanpage’u: https://www.facebook.com/IAESTE.Case.Week

 

 

W marcu wypatruj naszych plakatów i ulotek na swojej uczelni. A w dniach 3-21 marca wejdź na stronę internetową projektu: www.caseweek.iaeste.pli złóż aplikację na interesujące Cię warsztaty! Udział w nich jest dla studentów zupełnie darmowy!

 

Wykorzystaj swoją szansę!

 

IAESTE POLSKA