Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CaseWeek — największy cykl warsztatów inżynierskich w Polsce

Aż 111 różnych szkoleń odbędzie się między 13 a 30 kwietnia w całej Polsce w ramach tegorocznej edycji warsztatów CaseWeek. Ponad 2 tysiące studentów z 8 różnych miast będzie miało okazję spotkać specjalistów z wiodących w branży technicznej przedsiębiorstw i pochwalić się swoją wiedzą oraz zaangażowaniem.

 
Od 5 lat stowarzyszenie IAESTE zaprasza specjalistów z przeróżnych dziedzin na największe uczelnie techniczne w kraju, aby ci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami. CaseWeek to niezwykła okazja na poznanie codziennych zadań inżyniera i wytyczenie własnej ścieżki zawodowej. Jest to również szansa na zdobycie wpisu do CV lub praktyki, stażu, a nawet pracy.
 
Projekt jest sposobem na zacieśnianie relacji między światem biznesu a uczelniami technicznymi. – Chcemy, żeby jak największa liczba studentów miała szansę dowiedzieć się, na czym polega specyfika branży, w której kierunku się kształcą. Dzięki CaseWeekowi tysiące studentów zyskają szansę na zetknięcie się z realnymi problemami postawionymi przez potencjalnych pracodawców i na lepszy start na rynku pracy — opowiada tegoroczny koordynator projektu, absolwentka Politechniki Gdańskiej, Marta Jagusztyn.
 
W pozytywnych nastrojach o CaseWeeku wypowiadają się również pracownicy przedsiębiorstw zaangażowanych w prowadzenie warsztatów. W 2015 roku firm będzie ponad 50. – Bierzemy powtórnie udział w CaseWeeku, bo to jeden z tych projektów, w których przyszli inżynierowie mogą poznać specyfikę pracy w naszej firmie, a my przypomnieć sobie czas, gdy byliśmy studentami. Elastyczna forma warsztatów pozwala na weryfikację wzajemnych oczekiwań w atmosferze wspólnej pracy, a przy okazji wszyscy mogą się trochę rozerwać — komentuje Pan Bogumił Haponiuk, przedstawiciel firmy Siemens.
 
Wszystkie warsztaty CaseWeek są darmowe i dostępne dla zarówno studentów, jak i absolwentów, ale liczba miejsc jest ograniczona. Selekcja uczestników odbywa się na podstawie wytycznych firmy organizującej dane szkolenie. Aby dowiedzieć się więcej i zapisać na warsztaty w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie lub Gliwicach, wystarczy wejść na stronę internetową projektu www.caseweek.pl między 16 a 31 marca i wypełnić formularz rejestracyjny.