Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CEMS V4 The Central European CEMS Conference

Już 8 kwietnia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozpocznie się konferencja CEMS V4 poświęcona tematyce: Leadership in Dynamic Markets. Jest to 4-dniowy cykl warsztatów, case studies i szkoleń.

Tegoroczna edycja projektu CEMS V4 2014 jest już drugą, która odbędzie się w Warszawie. Projekt wystartował w 2011 roku w wyniku wspólnych wysiłków CEMS Clubów z Polski, Czech i Węgier. Tysiącletnie więzy, nasza historia, podobne języki, pokrewna kultura i obecne wspólne doświadczenia ekonomicznych i politycznych zmian, problemy i cele przekonały nas, żeby w oparciu o państwa Grupy Wyszehradzkiej zorganizować konferencję, na której spotkają się przedstawiciele wszystkich czterech państw. Pomysł ten został poparty przez przez Ambasadę Węgier oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych, którzy zostali tegorocznymi Patronatami projektu.

Patrząc na rozwijający się rynek i demokrację czterech państw Wyszehradzkich nasuwają się pytania: „Czy warto tu inwestować?” lub „Czemu wybrałbym Europę Środkową?”. Organizując międzynarodowe wydarzenie CEMS Club Warszawa chce przedstawić region zagranicznym członkom aliansu CEMS i pokazać im tutejszy rynek.

Do udziału w konferencji zapraszani są studenci uczelni realizujących program CEMS MIM (międzynarodowy program menadżerski CEMS Master’s in International Management), zarówno z państw członkowskich Grupy Wyszehradzkiej, jak i z innych najlepszych uczelni biznesowych na świecie (m. in. LSE, HEC, RSM, ESADE). Realizowane warsztaty tematyką nawiązują do aktualnych i realnych case studies, które mogą wydarzyć się w firmie. Wśród tematów można wyróżnić: rozwój osobisty, zarządzanie projektami, techniki negocjacyjne, pracę w grupie, umiejętności autoprezentacji czy komunikacja biznesowa. Uczestnicy będą mieli okazję poznać prawdziwych specjalistów w tych dziedzinach, gdyż swój udział potwierdzili m.in. Danuta Hubner, Jerzy Witold Pietrewicz, Luigi Lovaglio oraz Vitaliy Novikov. 

Projekt oparty jest na współpracy z Fundacją im. Lesława Pagi oraz strategicznymi partnerami globalnego CEMSu, działającymi w różnych sektorach rynku, takich jak: konsulting, technologie informacyjne, bankowość oraz FMCG. O prestiżu konferencji świadczą firmy, które zgodziły się zostać naszymi Partnerami Korporacyjnym, tj:

 

Ø     Bain&Company

Ø     Google

Ø     P&G

Ø     Bank Pekao

 

 

 

Więcej szczegółów na stronie internetowej CEMS V4 : http://www.cems-v4.com/