Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Chcesz mieć przyszłościowy zawód i dobrze zarabiać? Zostań programistą!

Pasjonuje Cię tworzenie stron www, aplikacji mobilnych lub gier? Chcesz w przyszłości pracować w IT? Jeśli tak, to kurs Reaktor jest dla Ciebie.

Czy wiesz, że wg raportu firmy rekrutacyjnej Hays Poland, partnera boot campa programistycznego Reaktor PWN, średnie wynagrodzenie programisty to ponad 6 tys. zł brutto? Jednocześnie w Polsce, według OECD, 0,2% osób to programiści. To niewiele, dlatego firmy konkurują między sobą i oferują coraz lepsze warunki pracy. Ten rynek jest jeszcze niezapełniony.

Czym jest boot camp?

Boot camp (z języka angielskiego: obóz szkoleniowy dla rekrutów) to metodologia oparta o intensywną naukę przez praktykę, dzięki której w krótkim czasie przygotujesz się do pracy w określonym zawodzie. Jest to świetna alternatywa dla studiów podyplomowych, bo nauka trwa 6 tygodni, a nie rok… Dodatkowo trenerzy skupiają się na pracy praktycznej. Takie ćwiczenia pozwolą Ci stworzyć swoje portfolio już na starcie kariery.

Zrób pierwszy krok

Jeśli zdecydujesz się na naukę metodą boot camp, rozejrzyj się i wybierz odpowiedni kurs. Przeglądając oferty, sprawdź koniecznie, ile godzin trwa dany kurs. Minimum to 150 h, ale optymalna liczba to aż 240 h nauki pod okiem wyspecjalizowanych trenerów.

Bożena Jamka-Czyż, manager projektu Reaktor w szkole PWN, jest przekonana, że taki kurs to dobry wybór, nawet dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z programowaniem. – Mamy przygotowane autorskie programy kursów i korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży edukacji, wiemy, jak nauczać programowania – mówi.

Front-end czy back-end?

Wszystko zależy od tego, czy wolisz robić to, co widać, czy poznawać tajniki tego, co jest „na zapleczu”. Jako Front-end Developer będziesz zajmować się wizualną częścią stron internetowych, gier, newsletterów. Z kolei back-end to silnik aplikacji, czyli wszystko to, co działa po stronie serwera, ale bez czego aplikacja nie mogłaby wykonywać określonych operacji. Programiści back-end projektują mechanizmy, na podstawie których funkcjonuje cała aplikacja.

Co po kursie?

Po każdym kursie typu boot camp otrzymujesz certyfikat, ale to nie wszystko. W niektórych szkołach, jak np. w Reaktor PWN, nie zostawiają Cię samego – będziesz mieć wsparcie partnerów rekrutacyjnych projektów. Na co więc czekać? www.reaktor.pwn.pl/promocja