Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Chcesz się rozwijać – dołącz do Rockwell Automation

Rockwell Automation jest globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, kontroli procesów i informatyki, wspomagających przedsiębiorstwa/odbiorców na całym świecie.
Czołowe marki firmy to: Allen-Bradley oraz Rockwell Software. Główna siedziba Rockwell Automation znajduje się w Milwaukee (stan Wisconsin, USA). Rockwell Automation zatrudnia około 22.000 Pracowników, świadczących usługi na rzecz Klientów w 80 krajach.

Rockwell Automation w Polsce to 3 lokalizacje o zróżnicowanym profilu działalności: Warszawa, gdzie mieści się Biuro Sprzedaży wraz z Działem Technicznego Wsparcia Klienta; Katowice, gdzie są zlokalizowane między innymi: Centra Usług Wspólnych, Centrum Produkcyjne oraz Centrum Rozwoju Oprogramowania; Gdańsk, gdzie mieści się Dział Inżynierii Systemów Napędowych oraz Dział Produkcji. Łącznie w Polsce zatrudniamy prawie 1000 Pracowników.


Dział Operations – fabryka w Katowicach każdego dnia dostarcza szeroką gamę asortymentu automatyki przemysłowej w ramach pięciu linii produktowych. Nasze produkty są bardzo często elementami rozwiązań przynoszących oszczędności, zapewniających bezpieczeństwo oraz niezawodność u naszych klientów.

Centrum Rozwoju OprogramowaniaControl & Visualisation Business (CVB) w Katowicach zajmuje się szerokim spektrum produktów, zarówno w dziedzinie aplikacji typu desktop jak i oprogramowania wbudowanego (embedded). Oprogramowanie to jest wykorzystywane w przemyśle do sterowania i wizualizacji procesów technologicznych oraz do gromadzenia i analizy danych z linii produkcyjnych.

Oprogramowanie, nad którym pracują inżynierowie jest tworzone w zespołach międzynarodowych z wykorzystaniem nowoczesnej technologii i narzędzi, jak również w oparciu o sprawdzone metodyki i dobre praktyki inżynierii oprogramowania.

W chwili obecnej, w związku z dynamicznym rozwojem działu poszukujemy początkujących i doświadczonych programistów oraz testerów oprogramowania.


 

Centrum Wsparcia Technicznego zlokalizowane w Katowicach zajmuje się zdalnym wsparciem Klienta w czasie rzeczywistym dla firm z regionu EMEA i Stanów Zjednoczonych. Jest ono częścią globalnego centrum wsparcia, w którym ponad 350 inżynierów komunikujących się z Klientami w ponad 20 językach, zapewnia pomoc techniczną 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Oddział zapewnia pomoc techniczną w zakresie produktów firmy Rockwell Automation.


Centrum Inżynieryjne MCC (Motor Control Center) – w ramach działań prowadzimy pracę nad udoskonaleniem istniejących produktów, jak również wprowadzeniem nowych rozwiązań w rozdzielnicach prądowych niskiego napięcia. Zajmujemy się projektowaniem (ProEnginner, Creo 2), przeprowadzamy analizy wytrzymałościowe i termiczne w środowiskach do symulacji metodą elementów skończonych (Ansys, AutoDesk Simulation CFD). Wykonujemy prototypy na których w naszym laboratorium przeprowadzamy testy mechaniczne i termiczne. Praca w dziale R&D pozwala zdobywać wiedzę i doświadczenie na różnych polach pracy inżynierskiej: od procesu projektowania, poprzez przeprowadzanie testów, skończywszy na wprowadzeniu finalnego produktu do produkcji.

Centrum Inżynieryjne ICB (Industrial Components Business)zespół funkcjonuje w Katowicach od 2011 roku, ściśle współpracując z podobnym działem w Szwajcarii i USA. Głównym zadaniem działu jest utrzymanie i aktualizacja dokumentacji dla istniejących produktów – wyłączników, styczników, magneto-termicznych wyłączników silnikowych. Podstawowymi narzędziami pracy jest oprogramowanie CAD3D/2D NX8.5 oraz Teamcenter.Dodatkowo korzystamy z : ePLAN, Adobe Illustrator, AutoCad, pakiet Office.

Szukamy inżynierów mechaników/automatyków/elektromechaników ze znajomością rysunku technicznego i obsługi oprogramowania CAD3D/2D, idealnie NX-a. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w projektowaniu elementów z tworzyw sztucznych oraz umiejętność doboru materiałów konstrukcyjnych.


Dział Inżynieryjno-Konstrukcyjny (Napędów Średniego Napięcia i Modułowych Roździelnic Napędowych) składa się z szeregu funkcji pracujących wspólnie na dostarczenie aplikacji, która spełni wymagania postawione przez Klienta, a jednoczeście pozwoli Klientowi na ograniczenie kosztów eksploatacji, łatwą obsługę urządzenia oraz inteligentne sterowanie silnikami/odbiorami. W obu działach pracują: Inżynierowie Aplikacji, Inżynierowie Mechanicy. W dziale Napędów Średniego Napięcia pracują także Inżynierowie Elektrycy.

Strategic Sourcing – dział Zakupów Strategicznych definiuje i zarządza strategią wobec zakupów globalnych oraz dostawców. Struktura działu podzielona jest według grup materiałowych takich jak: Mechanicals, ETO (Engineering to Order), Zakupy Pośrednioprodukcyjne. Menedżerowie zakupów strategicznych wraz z menedżerami grup materiałowych oraz menedżerami projektowymi odpowiedzialni są za utrzymanie na odpowiednim poziomie odpowiedzialności za poszczególne grupy materiałowe oraz zarządzają globalnymi strategiami wobec dedykowanych dostawców.

Supply Management obszar łańcucha dostaw odpowiedzialny jest za strukturyzowanie systemowych działań  i uzgodnień dotyczących dostaw oraz umożliwia dokonywanie zakupów we wszystkich obszarach produkcyjnych według ustalonych standardów. Obszar ten zorganizowany jest w oparciu o regiony (EMEA, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Azja) oraz w oparciu o ośrodki eksperckie. Zespół Supply Management tworzą starsi kupcy, kupcy oraz asystenci administracyjni.


Global Finance Operations (GFO) wcześniej znane jako Global Finance Shared Services (GFSS)
w Katowicach powstało w 2012 roku na bazie kilku zespołów zapewniających wybrane procesy księgowe
dla jednostek Rockwell Automation w regionie EMEA. W latach 2014-15 planowany jest dalszy rozwój centrum uwzględniający zatrudnienie kolejnych 50 osób, roszerzenie zakresu działania w ramach obecnych procesów księgowych oraz wprowadzenie nowych aktywności.

Centrum Obsługi Klienta (Customer Care) zlokalizowane w Katowicach zajmuje się wsparciem klientów z obszaru Polski i Włoch. Oddział zajmuje się administracją zamówień klientów, dostarczaniem informacji odnośnie statusu zamówień i faktur, a także pomocą przy rozwiązywaniu problemów posprzedażowych.

HR Operations powstał w 2007 roku pod nazwą HR Business Services. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dział znączaco sie rozrósł i pomimo, że głównymi klientami wciąż są lokalne działy HR, wykonuje zadania dla wszystkich regionów i lokalizacji w Rockwell Automation.

Dział eBusiness do jego głównych zadań należy bezpośrednie wsparcie wszystkich użytkowników sklepu internetowego, testowanie i wdrażanie nowych funkcjonalności, a także wprowadzanie sklepu na nowe rynki wraz z dostosowywaniem go do obowiązujących potrzeb biznesowych.

Lektronix, marka Rockwell Automation, jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie napraw automatyki przemysłowej, elektronicznej i mechanicznej oraz dostarczania części zamiennych.Oferujemy Klientom kompletne rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej. Specjalizujemy się w naprawach i dostarczaniu ponad 200 000 części zamiennych różnych producentów. Naszym priorytetem jest przywrócenie funkcjonalności urządzeń naszych Klientów, w jak najkrótszym czasie.

 

Chcesz się rozwijać – dołącz do nas: rekrutacja@ra.rockwell.com

Chcesz się o nas dowiedzieć więcej: www.rockwellautomation.pl