Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Choinki nadziei po raz piąty

8 grudnia Fundacja Ekologiczna ARKA inauguruje kolejną akcję Choinki Nadziei.

Jest ona organizowana we współpracy  z Lasami Państwowych i szkołami. W tym roku akcja organizowana jest pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall, Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanty Fedak oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych  Mariana Pigana.

Akcja polega na przygotowania przez szkoły świątecznych programów artystycznych dla domów pomocy społecznej, których jednym z elementów będzie wręczenie zielonej, pięknie ustrojonej przez szkoły choinki.  Dla ludzi starszych możliwość doświadczenia odrobiny ciepła i nadziei, dla dzieci  i młodzieży niezapomniana lekcja wychowawcza uświadamiająca im, iż wokół nas żyją także ludzie starsi i chorzy. Akcja promuje wolontariat w domach pomocy społecznej. Chcemy także propagować naturalne, ekologiczne choinki zamiast tych z tworzyw sztucznych. Kupując naturalną choinkę z naszych lasów postępujemy ekologicznie.

Poprzednie edycje „Choinki nadziei” cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Co roku w akcji bierze udział kilka tysięcy uczniów, którzy organizują przedstawienia w setkach domów pomocy społecznej. Jestem pewien, że i w tym roku będzie podobnie – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA. – Co istotne, akcja zatacza coraz większe kręgi. W zeszłym roku na zaproszenie Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego, jej podsumowanie odbyło się w Sali Kolumnowej w Sejmie RP – dodaje. 

W roku 2008 akcja została zorganizowana w ponad 200 domach pomocy społecznej, a uczestniczyło w niej ponad 10 tysięcy pensjonariuszy. W całym kraju w akcję było zaangażowanych ponad 5 tysięcy młodzieży szkolnej. Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć i fragmentów z pięknych i wzruszających relacji z ubiegłorocznej akcji.  Relacja dostępna na naszej stronie internetowej – www.FundacjaArka/akcje/choinki_nadziei

W tym roku już zgłosiło się do nas kilkadziesiąt szkół, ale cały czas czekamy na kolejne. Zainteresowane szkoły powinny zgłaszać się do najbliższego nadleśnictwa i z nim ustalać termin i miejsce odbioru choinki. Sama szkoła wybiera sobie także dom pomocy społecznej, a do nas przesyła relację z przeprowadzonej akcji.