Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Chorzowski Festiwal Nauki z Wyższą Szkołą Bankową

Chorzów stawia na edukację – już po raz drugi miasto organizuje Chorzowski Festiwal Nauki.

W dniach od 8 do 13 marca odbędą się liczne konferencje, spotkania, wykłady i prezentacje. Jednym ze współorganizatorów przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, wydział zamiejscowy w Chorzowie.
 
Celem festiwalu jest nie tylko promocja najważniejszych osiągnięć naukowych i technicznych, ale także rozbudzenie zainteresowań edukacyjnych. Adresatami projektu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wszystkie osoby zainteresowane naukami przyrodniczymi, ścisłymi i humanistycznymi. Dla instytucji naukowych, badawczych i kulturalnych jest to doskonała okazja do zaprezentowania swojego dorobku.
 
W tegorocznym programie przygotowanym przez Wyższą Szkołę Bankową odnaleźć można niezwykle atrakcyjne wykłady, warsztaty i wyjazdy studyjne. Wśród tematów i wykładowców znajdą się m.in. Logistyka przyszłości, prezentowana przez prof. Jacka Szołtyska, Społeczeństwo wiedzy w rzeczywistości nowych mediów, które przybliży dr Tomasz Heryszek, a Co łączy gry komputerowe z fizyką spróbują wytłumaczyć dr hab. Józef Krok – Kowalski, dr hab. Marcin Kostur i dr Paweł Gusin. Warsztaty poprowadzą mgr Sabina Krawczyk (Różnice kulturowe w zagranicznych kontaktach), mgr Tomasz Eisenbardt (Oszukiwanie rzeczywistości. Wybrane techniki obróbki rastrowej.) oraz dr Sebastian Chachołek (Public Relations. Moda czy konieczność). Chętni będą mogli także odwiedzić siedzibę Radia Katowice oraz przedsiębiorstwo Brembo.
 
Atrakcje czekają już 10 marca w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie, mieszczącej się przy ulicy Sportowej 29. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.