Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Ciekawy pomysł na prezent: Książki od wydawnictwa Znak

Jeśli nie macie pomysłu na gwiazdkowy prezent, sięgnijcie po książki. Podpowiadamy, jaką powieść wybrać pod choinkę.

Mademoiselle Chanel C.W. Gortner

„Mademoiselle Chanel” to nowa powieść C.W. Gortnera. Zanim został poczytnym pisarzem, autorem wielu powieści przetłumaczonych na ponad dwadzieścia języków, C.W. Gortner pracował w przemyśle modowym. Coco Chanel fascynowała go od zawsze.

Teraz powraca do niej w swojej najnowszej książce, poszukując odpowiedzi na nurtujące go pytanie: jakie sekrety skrywała Coco Chanel? Kim naprawdę była? Wielką wizjonerką, niemieckim szpiegiem, namiętną dziewczyną poszukującą uczucia? Teraz nareszcie może opowiedzieć własną historię. Z powieści Mademoiselle Chanel wyłania się obraz kobiety pełnej pasji, wdzięku i uroku, której sława i fortuna nie uchroniły przed złamanym sercem.

Łzy księżniczki, Jean Sasson

„Łzy księżniczki” to nowa książka napisana przez amerykańską dziennikarkę Jean Sasson,  przyjaciółkę Sultany, wnuczki saudyjskiego króla i żony saudyjskiego księcia.  Za ujawnienie ciemnych sekretów najbogatszego królestwa świata autorce grożono arabskim więzieniem.

Ta książka to wstrząsające historie z życia samej Sultany i jej znajomych kobiet: Fatimy, której mąż chce odebrać dzieci, Szady, oskarżonej o czary, Farii, młodej Saudyjki poddanej obrzezaniu, a także Dalal i Amal, dziewczynek nękanych i zabitych przez własnych ojców.

W krainie czarów, Sylwia Hutnik

Śmierć, strata, ból. Kiedy ostatecznie wychodzimy z bezpiecznego ogrodu dzieciństwa? Stajemy się dorośli, odpowiedzialni, dojrzali? Kiedy i od kogo uczymy się jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak radzić sobie ze sobą?

Bohaterowie najnowszej książki Sylwii Chutnik to zwyczajni ludzie, którzy muszą radzić sobie w niezwyczajnych sytuacjach. Ich życie pełne jest kontrastów i nieoczywistości, a wybory nigdy nie są łatwe.

We wspaniałym literackim stylu, pisarka odkrywa przed czytelnikiem pulsujący obraz codzienności, który ani przez chwilę nie jest zwyczajny i nie przestaje zaskakiwać.

Więcej informacji na stronie: www.znak.com.pl

Książki do wygrania w Zimowym Konkursie Eurostudent.