Eurostudent

Profil pracodawcy

CIMA Poland

Warsaw Financial Centre, 11 floor

ul. Emilii Plater 53, 00-113 Warsaw Poland

Skontaktuj się z naszym warszawskim biurem:

T. +48 22 528 6652 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00 -17.00)
E. poland@cimaglobal.com

Znajdź nas na facebooku:

  

Kim jesteśmy

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) powstał w 1919 roku w Londynie i jest wiodącą, profesjonalną organizacją zrzeszającą ekspertów z dziedziny rachunkowości zarządczej. Aktualnie liczy 218 000 członków i studentów w 177 krajach świata, pracujących w samym sercu globalnego biznesu.

Członkowie i studenci CIMA pracują w wielu branżach, w przemyśle, handlu, sektorze publicznym i organizacjach non-profit. CIMA współpracuje z pracodawcami i prowadzi badania, stale aktualizując ramy kwalifikacji, wymogi dot. doświadczenia zawodowego i kursów ustawicznego kształcenia by zapewnić, że pozostaje pierwszym wyborem pracodawców w procesie rekrutacji liderów biznesu i ekspertów z dziedziny finansów.

Profesjonalizm jest podstawą działalności CIMA. Każdy członek i student jest zobowiązany przestrzegać wysokich standardów, łącząc ze sobą rzetelność, wiedzę i wizję.

Droga do sukcesu:

Przeczytaj
o sukcesach członków i studentów CIMA w Polsce.

Programy rozwojowe

Korzyści dla studenta CIMA

CIMA poszerza opcje wyboru kariery zawodowej w każdym obszarze zarządzania finansami. Instytut współpracuje z wieloma wiodącymi pracodawcami w Polsce, w tym Unilever, Deloitte, Accenture, HP, RBS, Infosys, BAT i Shell.
Instytut nawiązał w Polsce współpracę z najlepszymi uczelniami w całej Polsce, w tym SGH, UEK czy UEW.
Studenci CIMA stają się częścią prawdziwie globalnej sieci liderów biznesu. Zyskują dostęp do cennych źródeł wiedzy oraz platformy wymiany doświadczeń biznesowych.
CIMA jest najlepszym przygotowaniem do międzynarodowej kariery w biznesie. Kwalifikacje nabyte w Instytucie sprawią, że będziesz atrakcyjny dla pracodawców poza granicami kraju, niezależnie od sektora biznesu. CIMA to standard jakości, który jest rozpoznawalny na całym świecie – co daje możliwość pracy na wyższym szczeblu w wielu krajach świata.
Członkowie CIMA w Polsce zarabiają nawet 19 400 zł miesięcznie (dane pochodzą z badania wynagrodzeń Goldman Recruitment z 2013 roku)

Będąc studentem CIMA otrzymasz bezpłatny dostęp do:

  • Pomocy naukowych m.in. post exam guide, study planner 
  • Twojego osobistego konta MyCIMA
  • Efektywnych i elastycznych technik studiowania (m.in. mind planning).
  • Darmowego magazynu Financial Management oraz innych publikacji do pobrania z 
    elektronicznej biblioteki CIMA Net Library.
  • Naszych bezpłatnych e-czasopism, Insight i Velocity, które zawierają aktualny pakiet informacji dla profesjonalnych finansistów, zawiadomienia o egzaminach i studiach, opcjach kariery i rozwoju zawodowego oraz nowości i wydarzenia.
  • Bezpłatnego udziału w wydarzeniach i konferencjach organizowanych przez CIMA.
  • CIMASphere, globalnej społeczności ekspertów z dziedziny rachunkowości zarządczej.
  • CIMA My Jobs, naszej międzynarodowej strony z ponad 1400 ofertami pracy.


CIMA – międzynarodowa profesjonalna kwalifikacja zawodowa

Certyfikat CIMA z rachunkowości biznesowej

Certyfikat CIMA z rachunkowości biznesowej jest idealny dla ludzi, którzy rozpoczynają swoją podróż w świecie kwalifikacji biznesowych, ponieważ wyposaża w solidne podstawy wiedzy z rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej i biznesu. Jest to również droga wejścia na wyższy poziom kwalifikacji zawodowych CIMA.

Profesjonalna kwalifikacja zawodowa CIMA

Profesjonalna kwalifikacja zawodowa CIMA jest wysoce ceniona przez pracodawców na całym świecie z uwagi na jej praktyczne zastosowanie w biznesie. W tym celu Instytut konsultuje się z czołowymi firmami by zapewnić, że Sylabus Kwalifikacji Profesjonalnej 2015 (Professional Qualification Syllabus 2015) odpowiada stale zmieniającym się potrzebom rynkowym. Dokument stanowi odpowiedź na nasilające się obawy dotyczące rosnącego bezrobocia wśród młodych ludzi na całym świecie, koncentruje się na przekazaniu przyszłym profesjonalistom z branży finansowej umiejętności, które pozwolą im sprostać wymaganiom biznesu – teraz i w przyszłości. CIMA aktualizuje sylabus co pięć lat.

Poziom operacyjny kwalifikacji

Trzy moduły sylabusu na tym poziomie wprowadzają studentów w arkana współczesnych przedmiotów biznesowych, takich jak etyka, prognozowanie, raportowanie i marketing. Treści przedmiotowe koncentrują się na operacyjnej działalności przedsiębiorstwa. Po zaliczeniu tego poziomu kwalifikacji zostaniesz wyróżniony zawodowym dyplomem – CIMA Diploma in Management Accounting.

Poziom zarządczy kwalifikacji

Trzy moduły sylabusu na tym poziomie koncentrują się na przedmiotach takich jak: zarządzanie projektami, zarządzanie relacjami, analiza finansowa i budżetowanie. Po zaliczeniu tego poziomu kwalifikacji, zostaniesz wyróżniony zawodowym dyplomem – CIMA Advanced Diploma in Management Accounting.

Poziom strategiczny kwalifikacji

Trzy moduły sylabusu na tym poziomie pogłębiają wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów na poziomach operacyjnym i zarządczym oraz obejmują przedmioty takie jak: zarządzanie zmianą, mierzenie efektywności, wdrażanie strategii i zarządzanie ryzykiem finansowym.

Test kompetencji zawodowych w rachunkowości zarządczej (T4)

T4 składa się z dwóch części: należy wykazać się trzyletnim praktycznym doświadczeniem zawodowym i potwierdzić umiejętności zdając egzamin końcowy oparty na studium przypadku (case study). By rozwiązać ten rzeczywisty problem biznesowy, student CIMA musi zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.
Profesjonalista wykwalifikowany w zakresie finansów, który pomyślnie ukończy kwalifikację zawodową CIMA i udowodni, że posiada odpowiednie trzyletnie praktyczne doświadczenie zawodowe, kwalifikuje się do członkowstwa w CIMA i staje się uprawniony do posługiwania sie tytułem członkowskim ACMA (Associate Chartered Management Accountant) oraz CGMA (Chartered Global Management Accountant).

Istnieją różne drogi rozpoczęcia studiów CIMA i są one uzależnione od uprzednio uzyskanych przez Ciebie kwalifikacji. Możesz ubiegać się o zwolnienia z jednego lub większej liczby powyższych egzaminów, jeśli jesteś absolwentem i posiadasz odpowiedni dyplom, jeśli masz MBA, lub jeśli jesteś członkiem innej organizacji zawodowej.

Aby dowiedzieć się więcej o CIMA, zapoznaj się z naszym polskim przewodnikiem.

Proces rekrutacyjny

Oferty pracodawców