Eurostudent

Profil pracodawcy

Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o.
ul. Annopol 20
03-236 Warszawa

www.cocacola.com.pl

» zobacz oferty pracy tej firmy «

Kim jesteśmy

Coca-Cola HBC Polska jest liderem na polskim rynku pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych. Wśród nich znajdują się jedne z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się na całym świecie marek: Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cola-Cola Light, Fanta, Sprite, Powerade ION4, Nestea, Burn i Monster Energy. Produkujemy również wiele innych rodzajów napojów, m.in. Cappy, Kropla Beskidu, MultiVita z ujęcia Kropla Minerałów i Lift.

Coca-Cola Hellenic jest jednym z 300 rozlewców tworzących system Coca-Cola, największy system dystrybucji napojów na świecie. System ten nazywa się systemem Coca-Cola i działa on na całym świecie. Wydaje się to skomplikowane? Postaramy się to wyjaśnić…

The Coca-Cola Company (w Polsce Coca-Cola Poland Services) jest właścicielem marek: rozwija nowe produkty oraz zajmuje się ich marketingiem i reklamą. Billboardy lub reklamy w TV to ich dzieło.

My natomiast jako niezależna firma wytwarzamy i sprzedajmy napoje, z których jakości jesteśmy niezmiernie dumni. Kiedy widzisz fabrykę czy ciężarówkę z logo Coca-Cola, produkty na półce, promocje i akcje marketingowe w sklepach, albo po prostu pijesz któryś z naszych napojów – to właśnie efekty naszej pracy.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Grupy Coca-Cola Hellenic, która działa w 28 krajach, obsługując ponad 560 mln konsumentów. Firma ma siedzibę w Atenach i jest notowana na giełdach w Atenach, Nowym Jorku, Londynie oraz Sydney.

Coca-Cola HBC Polska to:

  • 3 zakłady produkcyjne
  • 15 lubianych i rozpoznawalnych marek
  • 17 centrów dystrybucyjnych
  • 2400 pracowników
  • prawie 4000 dostawców
  • ponad 120 tys. klientów
  • ponad 30 mln konsumentów
  • 360 mln euro inwestycji
  • 985 mln litrów napojów sprzedanych w Polsce w 2011 r.


I znacznie więcej…

Programy rozwojowe

Dominika Słodkowska – Program Menedżerski Coca-Cola Experience w Dziale Zarządzania Kategorią

Dlaczego FMCG? – Ponieważ FMCG to branża dynamiczna i elastyczna. Wymaga kompleksowego podejścia to potrzeb klienta w celu wybicia się ponad przeciętność by zrobić krok naprzód. Gwarantuje to duże możliwości rozwoju personalnego, jak również samej firmy czy branży.

Dlaczego staż menedżerski? – Ponieważ jest to ścieżka kompleksowego rozwoju zarówno własnych umiejętności miękkich, jak również dogłębnego zapoznania się z biznesem „od środka”. Tego typu program daje możliwości wykorzystania własnego potencjału, a w późniejszej perspektywie rzetelnego przygotowania się do funkcji menedżera.

Dlaczego program Coca-Cola Experience? – Ponieważ warto! Coca-Cola jako lider rynku w swojej kategorii pozwala kompleksowo spojrzeć na rynek napojów bezalkoholowych. Szansa na rozwój w tak wielkiej i renomowanej organizacji to wyzwanie, które warto podjąć. Co więcej, praca nad własnym projektem od samego początku wymaga pełnego zaangażowania, które w kolejnym okresie owocuje nie tylko wynikami istotnymi z punktu widzenia biznesowego, ale także ma ogromny wpływ na kształtowanie własnej ścieżki kariery. Program stażowy w Coca-Cola Hellenic to nie monotonna praca po 8h dziennie – to także szkolenia, proces mentoringowy oraz zaangażowanie w wiele procesów biznesowych. Jestem przekonana, iż jest to idealna inicjatywa dla ambitnych osób chcących rozwijać swoje umiejętności w ciekawym dynamicznym środowisku, jakie niewątpliwie ma do zaoferowania Coca-Cola Hellenic.

[— Polecam, Dominika Słodkowska 😉 —]

Monika Matusiak – Program Menedżerski Coca-Cola Experience w Dziale Finansowym

Program Coca-Cola Experience umożliwia poznanie wielu obszarów w firmie. Projekty realizowane w trakcie każdej rotacji pozwalają rozwijać swoje umiejętności funkcyjne, zdolności przywódcze oraz poznać specyfikę branży.
Jako Finance Management Trainee pierwszą rotację odbyłam w dziale Audytu Wewnętrznego. Dzięki różnorodności zadań miałam możliwość współpracy z wieloma działami. Stworzenie wewnętrznego narzędzia do komunikacji działu Audytu Wewnętrznego z firmą, udział w audycie w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie, Sales Academy – to tylko niektóre z cennych doświadczeń zdobytych w pierwszym półroczu przygody z CC HBC. Obecnie jestem w zespole Supply Chain Controlling. Nowe obowiązki, nowe wyzwania – rutyna nie ma szans!
Świetna atmosfera, możliwości poznania różnych obszarów firmy oraz ciekawe projekty utwierdzają mnie w przekonaniu, że dołączenie do zespołu CC HBC było dobrą decyzją.

Proces rekrutacyjny

Niezależnie od stanowiska oraz działu poszukujemy osób, które podzielają nasze wartości i chcą je stosować w codziennej pracy. Aktywnie wcielamy je życie w kontaktach nie tylko z naszymi klientami, ale również z dostawcami, partnerami oraz pracownikami.

Duże znaczenie przykładamy także do nastawienia na rezultaty i współpracę, otwartości i odwagi, zaangażowania i proaktywności oraz pasji. Staramy się tak dobierać ludzi, by dobrze im się ze sobą pracowało.

Analizując kompetencje poszczególnych osób, szczególną uwagę zwracamy na potencjał. Potencjał rozumiemy jako pracę, którą dana osoba może wykonywać w przyszłości. Także analizując Twoją kandydaturę, skupimy się nie tylko na aktualnie lub ostatnio zajmowanym przez Ciebie stanowisku, ale także na tym, jakie zadania sprawiały ci szczególną przyjemność, jaki był Twój poziom zaangażowania, wkład własnych pomysłów oraz co chciałbyś zawodowo osiągnąć w przyszłości.

Wszystkie oferty publikujemy na naszej stronie www.coca-colahellenic.pl w zakładce Kariera. W tej sekcji znajdziesz informacje o aktualnych ofertach pracy w Coca-Cola HBC Polska. Stwórz swój profil na naszej stronie i wyślij aplikację!

Oferty pracodawców