Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Coheed and Cambria – No World For Tomorrow

Na rynku jest już dostępna nowa płyta zespołu Coheed and Cambria. Krążek zatytułowany „No World for Tomorrow” jest 4 płytą w dorobku zespołu (zadebiutowali w 2002 roku albumem: „The Second Stage Turbine Blade).

Jeżeli chodzi o muzykę grupy, to tak naprawdę trudno poddać ją jednolitej klasyfikacji, najczęściej opisywana jest jako progresywny rock z elementami emo core. Najnowsza płyta jest kontynuacją, a zarówno zakończeniem tzw. sagi opisującej losy dwóch postaci Coheeda i Cambrii przy pomocy, których autor tekstów przekazuje swoje spojrzenie na świat i emocje. Teksty cechuje wolność interpretacji przez słuchacza, a nie narzucanie jej przez autora. Produkując ta płytę muzycy postanowili trochę odejść pod względem koncepcji muzycznej od poprzednich płyt stawiając na większe eksperymentowanie z nowym instrumentarium.
Muzycy mają w planie nakręcić film o swoich muzycznych bohaterach, a także wydali już dwa komiksy poświęcone Coheedowi i Cambrii. Grupa uznana jest za jedno z objawień sceny progresywnego rocka. Warto więc zapoznać się z jej twórczością.

(Sony BMG Music)