Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Contact Center 4 x 4

Kariera w Alior Banku

Beata Pyka

Zespół Onboardingu

Z czym wiążę się Twoja specjalizacja w zakresie obsługi klienta?

Mam przyjemność serdecznego powitania naszych nowych klientów w Banku i aktywizowania usług: pomagam w pierwszym logowaniu do bankowości internetowej czy operacjach na rachunku. Do moich zadań należy również obsługa posprzedażowa.

Która strona podejmuje pierwszy kontakt – klient czy Ty?

Obsługuję głównie połączenia wychodzące do klientów Alior Banku, chociaż zdarza się, że klienci do nas oddzwaniają.

O czym najczęściej masz okazję rozmawiać z klientami?

Rozmowy najczęściej dotyczą nowo otwartego rachunku i szeroko pojętej aktywizacji usług. Troszczymy się, aby nasi nowi klienci uzyskali wszelkie informacje o swoich produktach, m.in. rachunku, lokacie czy kredycie. Zawsze jest też dobry moment, aby przypomnieć o możliwościach rabatów, jakie można uzyskać w związku ze współpracą z Alior Bankiem. Podczas rozmowy mogę również uruchomić nowe produkty.

Co najbardziej lubisz w pracy z klientem?

Każda rozmowa z klientem jest dla mnie wyzwaniem i doświadczeniem. Zawsze byłam osobą otwartą i kontaktową, nie wyobrażam sobie siedzenia za biurkiem z nosem w dokumentach. A tutaj nie ma dwóch takich samych kontaktów, do każdego trzeba dopasować tempo rozmowy i sposób przekazywania informacji. Są rozmowy, po których cały dzień chodzisz uśmiechnięty i naładowany energią, a pojawiają się i takie, które pamięta się chyba całe życie.

 

Klaudia Kałbukowska

Zespół Infolinii

Z czym wiążę się Twoja specjalizacja w zakresie obsługi klienta?

Początkowo zajmowałam się jedynie obsługą telefoniczną Partnerów Handlowych, z czasem do moich obowiązków doszły procedury dotyczące kart, pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych, rejestrowania reklamacji oraz przedstawiania informacji o ofercie Banku.

Która strona podejmuje pierwszy kontakt – klient czy Ty?

Nasz dział zajmuje się głównie połączeniami przychodzącymi. Zdarza się nam podejmować połączenia wychodzące – jeżeli sprawa wymaga weryfikacji w innych działach, wtedy ustalamy informacje i oddzwaniamy do klientów. Często jesteśmy pierwszym kontaktem klienta z Alior Bankiem i dlatego ważne jest dla nas, aby zachować profesjonalizm i wysokie standardy jakości.

O czym najczęściej masz okazję rozmawiać z klientami?

Najczęściej rozmawiamy o pożyczkach gotówkowych i kredytach ratalnych. Naszą rolą jest udzielanie wszelkich informacji o ofercie i wspieranie klientów w podejmowaniu decyzji o podjęciu zobowiązania. Najczęstsze dyspozycje realizowane w naszym dziale to aktywacja i zastrzeganie kart płatniczych, zamknięcie kredytu ratalnego i składanie zadań do działów zajmujących się finalizacją sprzedaży. Tematy powtarzają się wielokrotnie podczas jednego dnia, jednak klienci różnią się między sobą i każda rozmowa jest inna.

Co najbardziej lubisz w pracy z klientem?

Najbardziej lubię poczucie bycia pomocną. Każdy z konsultantów czuje się lepiej, wiedząc, że odebrał połączenie od zestresowanej, zdenerwowanej osoby, a dzięki miłej i kompetentnej rozmowie zakończył je już ze spokojnym i opanowanym klientem. Miło jest słyszeć różnicę po tym, jak rozwiążemy czyjś problem lub rozwiejemy wątpliwości. Taka powtarzalność i zarazem różnorodność pracy pozwala ćwiczyć umiejętności dostosowania się do różnych osób i sytuacji.

 

Damian Bogacki

Sekcja Telemarketingu

Z czym wiążę się Twoja specjalizacja w zakresie obsługi klienta?

Zakres moich obowiązków dotyczących obsługi klienta zamyka się w obrębie sprzedaży. Obsługa jest kompleksowa – od momentu wzbudzenia zainteresowania klienta ofertą banku do przekazania informacji dotyczącej uruchomienia umowy.

Która strona podejmuje pierwszy kontakt – klient czy Ty?

Pierwszy kontakt wynika z mojej inicjatywy, a numer klienta jest losowo wybierany z naszej bazy. Kolejne kontakty z klientem, z którym nawiążę współpracę, zazwyczaj następują również z mojej strony o umówionej porze. Występują również sytuacje, w których klient dzwoni do nas, np. z dodatkowymi pytaniami lub z polecenia od innego klienta.

O czym najczęściej masz okazję rozmawiać z klientami?

Głównym tematem rozmów są produkty i usługi oferowane przez Alior Bank. Moim zadaniem jest badanie potrzeb, aktywne słuchanie oraz trafna reakcja na słowa klienta. Często poruszam tematy związane z życiem codziennym, planami oraz kwestiami mogącymi mieć wpływ na zainteresowanie naszymi produktami w przyszłości. Staram się nawiązywać dobre relacje z klientem i budować je w perspektywie przyszłych potrzeb.

Co najbardziej lubisz w pracy z klientem?

Rozmawiam z klientami, którzy przynależą do różnych grup społecznych i mają różny poziom wykształcenia. Są to zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi, bardziej i mniej zamożni. Muszę dostosowywać swój język, sposób wypowiedzi oraz ton do każdego klienta. Dzięki temu ta praca nie może być nudna. Radość sprawia mi również końcowy efekt mojej relacji z klientem, czyli sprzedana usługa i zadowolenie klienta.

 

Kasia Kalicka

Zespół Retencji

Z czym wiąże się Twoja specjalizacja w zakresie obsługi klienta?

Moją specjalizacją są negocjacje z osobami, które rozważają rezygnację z wybranych usług banku. „Negocjacje” to mocne słowo – w rzeczywistości są to rozmowy człowieka z człowiekiem. Udzielając rzetelnych informacji, prezentuję się jako osoba godna zaufania i buduję pewnego rodzaju więź klienta z bankiem.

Która strona podejmuje pierwszy kontakt – klient czy Ty?

Zarówno wykonuję połączenia, jak i je odbieram, ale za każdym razem to ja muszę wyczuć potrzeby klienta i aktywnie słuchać, by wychwycić ważne szczegóły. Dlatego powiedziałabym, że to ja inicjuję rozmowę.

O czym najczęściej masz okazję rozmawiać z klientami?

Najczęściej rozmawiam z klientami o finansach. Powodem kontaktu jest chęć rezygnacji z produktu bankowego, ale prawdziwe przyczyny leżą głębiej i chcę do nich dotrzeć. Jedną z przyjemniejszych części tej pracy jest pokonywanie tej drogi razem z klientem.

Co najbardziej lubisz w pracy z klientem?

Szczególnie cenię sobie możliwość kontaktu z osobą, poznania jej potrzeb, pokazania nowych możliwości. Wszyscy kontaktują się w podobnych sprawach, ale każda rozmowa jest inna, bo każdy klient jest inny. Każdy przedstawia swoją własną historię. Znajomi postrzegają mnie jako osobę empatyczną i pomocną, a praca umożliwia mi wykorzystanie tych cech. Ciągle staram się doskonalić moje umiejętności słuchania, rozumienia i wyciągania wniosków.