Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Contact Centre ciekawsze niż myślisz

Praca i kariera w Alior Banku

Coraz więcej młodych osób traktuje studia nie tylko jako czas nauki i zabawy, lecz szuka także pierwszych doświadczeń zawodowych. Jedną z dostępnych dla nich możliwości jest praca na infolinii, ale wielu osobom to zajęcie wydaje się mało atrakcyjne. Czy „słuchawka” umożliwia rzeczywisty rozwój zawodowy?

Zdecydowanie tak! Przede wszystkim jest to doskonały wybór dla osób, które chcą spróbować swoich sił w sprzedaży. Jest to branża niezwykle rozwojowa i dynamiczna, oferująca od lat dobre warunki zatrudnienia osobom z dobrymi umiejętnościami sprzedażowymi – a te nie biorą się z samych szkoleń, konieczna jest także praktyka. Praca na infolinii Alior Banku, dzięki temu, że nie wiąże się jeszcze z bezpośrednim kontaktem z klientem, dla wielu osób jest bardziej komfortowa i umożliwia postawienie pierwszych kroków w pożądanym kierunku zawodowym.

Nasza infolinia to także dobry start kariery w finansach. Codzienna obsługa zleceń od klientów banku czy realizacja kampanii sprzedażowych daje możliwość poznania procesów i operacji bankowych od środka i dalszy rozwój w tym kierunku.

 

Czy w takim razie infolinia jest tylko pracą „na start”?

Aktualnie nie zgodziłabym się z tym podejściem, chociaż gdy 4 lata temu sama zaczynałam pracę jako konsultant zespołu sprzedażowego w Alior Banku, także myślałam, że będzie to praca tymczasowa. W tym czasie jednak regularnie dostawałam nowe zadania, realizowałam kolejne szkolenia i obejmowałam nowe role w zespole, co budowało moje doświadczenie zawodowe. Pewnym zaskoczeniem bywa fakt, że w infolinii Alior Banku nie ma narzuconego skryptu rozmowy, co pracownikom pozwala rozwijać umiejętność uważnego słuchania, rozpoznawania potrzeb klientów i negocjowania, lecz także wymaga kreatywności i umiejętności radzenia sobie w niestandardowych sytuacjach.

Aktualnie zajmuję się rekrutacją właśnie do Contact Centre Alior Banku i wszystkie te umiejętności mogę dalej wykorzystywać i rozwijać w mojej pracy.

 

Czy trzeba być absolwentem studiów ekonomicznych, żeby pracować w Alior Banku?

Nie jest to wymóg konieczny – pracę w naszej infolinii można podjąć od pierwszego roku każdego kierunku studiów. Alior Bank tworzą specjaliści o różnorodnych kwalifikacjach zawodowych, co wiąże się z naszym stałym dążeniem do innowacyjności i udoskonalania oferty dla klientów. Nie udałoby nam się osiągnąć statusu jednej z bardziej nowoczesnych instytucji finansowych w Polsce, gdybyśmy skupiali się wyłącznie na jednym profilu wykształcenia.

 

Monika Szczurek

Specjalista ds. Rekrutacji

Alior Bank