Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Council Meeting – ESTIEM

Czy zastanawialiście się kiedyś, co tak właściwie robią studenci Inżynierii Produkcji? Uczą się jak projektować procesy wytwarzania lub co to jest automatyzacja? Pewnie tak, ale dla wszystkich tych, dla których wiedza zdobywana na Politechnice jest niewystarczająca powstał ESTIEM, czyli European Students of Industrial Engineering and Management!

ESTIEMtoeuropejskaorganizacjazrzeszającastudentówz27krajów,którychłączychęćintegracji,wymianykontaktów,atakżedążeniedozdobyciapraktycznejwiedzybiznesowejizostaniamenedżeremwprzyszłości!

Pierwsza Grupa Lokalna w Polsce założona została 20 lat temu przy Politechnice Warszawskiej.  Obecnie grupa rozrosła się do ponad 30 członków (także z innych uczelni, np. z SGH) i aktywnie promuje PW oraz Warszawę w całej Europie. To właśnie z chęci pokazania studentom zagranicznym jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się stolic w Europie i podzielenia się nasza wiedzą zrodziła się myśl zorganizowania największego projektu ESTIEM – Council Meeting 2012 w Warszawie.

Council Meeting to Walne Zgromadzenie około 200 przedstawicieli 67 grup lokalnych z całej Europy, 20 – 50 alumnów oraz 20 profesorów – członków EPIEM (European Professors of Industrial Engineering and Management). Po raz pierwszy odbędzie się ono na terenie Polski w kwietniu 2012 roku. W trakcie trwania projektu organizowane są Walne Posiedzenia delegatów naszej organizacji, liczne konferencje oraz szkolenia biznesowe przeprowadzane przez profesjonalnych trenerów, a także stwarzane są możliwości poznania najważniejszych polskich przedsiębiorstw. Elementami Council Meeting są także warsztaty dla studentów, Targi Praktyk i Pracy oraz spotkania z przedstawicielami świata nauki, polityki i biznesu.

Pewnym elementem wydarzenia jest tez zastrzyk polskiej kultury i tradycji, zwiedzanie Warszawy oraz uroczyste podsumowanie i pożegnanie uczestników na Gali, która odbędzie się w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, przy udziale naszych sponsorów.

 
O postępach naszych prac oraz informacjach o innych organizowanych przez nas eventach można dowiedzieć się na stronach: www.estiem.pw.edu.pl oraz www.estiem.org

Polub nas na facebooku, a będziesz na bieżąco z aktualnościami www.facebook.com/Estiem.LG.Warsaw

Więcej informacji o Council Meeting znajdziesz na https://www.facebook.com/CM.Warsaw?v=info

ESTIEM is an exciting network of open minded students with a professional approach!