Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CRACOVIA INTERRUN już po raz czwarty!

29 maja (w niedzielę) centrum Krakowa zmieni się w festiwal sportu. Urzęd Miasta Krakowa i INTERSPORT Polska SA już po raz czwarty wspólnie zorganizują bieg Cracovia INTERRUN.

Bieg odbędzie się w niedzielę 29 maja, o godz. 12.00. Dla uczestników przygotowano dwie trasy – dłuższą 10 km lub krótszą 5km. Dystanse zostały zaplanowane tak, aby każdy mógł spróbować swoich sił.


Punkt startowy biegu znajdzie się w Rynku Głównym od strony ulicy Szewskiej i św. Anny. Przygotowana trasa poprowadzi przez Planty, ul. Bernardyńską, Bulwarami Wiślanymi, Bramą Floriańską i skończy się na płycie Rynku Głównego. Impreza rozpocznie się od energicznej rozgrzewki, dzięki której pokonanie trasy nie powinno sprawić nikomu żadnych trudności. Każdy uczestnik biegu będzie mógł sprawdzić swój czas na stronie internetowej www.interrun.pl. , „Bieg ma na celu promocję zdrowego stylu życia wśród ludzi w każdym wieku, zarówno tych w doskonałej formie, jak i tych, którzy dopiero o tę formę zawalczą. Kraków to miasto aktywnych ludzi. Liczę, że po raz kolejny w tym roku to udowodnimy!” – mówi Artur Mikołajko, prezes INTERSPORT Polska S.A.

Jedna z najpiękniejszych tras biegowych wytyczona zabytkowymi uliczkami starego miasta, gromadzi każdego roku rzeszę ludzi. W zeszłym roku do biegu zgłosiło się blisko 2 tysiące osób. Wśród nich stawili się przedstawiciele władz miasta, z Zastępcą Prezydenta Elżbietą Lęcznarowicz na czele.

Rosnącą popularność wydarzenia pn. Cracovia INTERRUN potwierdza zwiększająca się rokrocznie liczba uczestników, a to dowodzi, że warto inwestować w sport i rozwijanie aktywności fizycznej krakowian” – mówi Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

Każdy kto pokona wybraną przez siebie trasę jest zwycięzcą. Wszyscy otrzymują bowiem na mecie medal, napój i posiłek regeneracyjny. Dla uczestników przewidziane są liczne atrakcje – m.in. występy artystyczne i konkurs z nagrodami, w którym główną wygraną będzie otrzymanie na miesiąc ekskluzywnego samochodu Volvo.

W tym roku organizatorzy po raz pierwszy przygotowali imprezy towarzyszące dla najmłodszych:

  • bieg dla dzieci i młodzieży szkolnej na dystansie 1.200 m;

  • bieg dla przedszkolaków na dystansie 100 metrów.

Wszystkie dzieci biorące udział w imprezach towarzyszących otrzymają dystrybuowane przez szkoły pakiety startowe. Najmłodsi uczestnicy INTERRUNU zostaną nagrodzeni medalami pamiątkowymi oraz upominkami.

Rejestracja i sprzedaż pakietów startowych odbywa się w sklepach INTERSPORT
w Krakowie (CH Zakopianka, CHR Plaza i Galerii Krakowskiej).
Pakiety kosztują 39,99 zł, a od 16 maja 2011 – 47,99 zł.

Odbiór chipów i sprzedaż pakietów w dniu imprezy rozpocznie się o godzinie 9.00. Start biegu przewidziano na 12:00 (wraz z hejnałem).

Szczegółowe informacje na stronie www.interrun.pl