Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CSI

Kryminalne zagadki Las Vegas to pierwsza część serialowej trylogii. Na jej postawie powstały opowieści o Nowy Jorku i Miami. Serial opowiada o pracy ekspertów Sekcji Techniki Kryminalistycznej w poszczególnych miastach. Wydawnictwo Vesper przygotowało dla miłośników serialu niespodziankę. W księgarniach bowiem znajdziemy papierową wersję przygód techników STK. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, iż są to premierowe, dotychczas nie sfilmowane historie.

LAS VEGAS

W mieście grzechu rozwiążemy zagadkę dotyczącą dwóch bardzo różniących się od siebie kobiet. Pierwsza z nich to Lynn Pierce, fanatyczna chrześcijanka, oddana matka i żona. Jedynie jej przyjaciółka, Millie Blair wie, jakie piekło przeżywa Lynn. Pewnego dnia Millie zgłasza policji zaginięcie przyjaciółki i oddaje im tajemniczą kasetę. Jest na niej nagranie męża Lynn, który grozi jej śmiercią i rozkawałkowaniem ciała…
Druga kobieta to Jenna Patrick, która pracowała jako striptizerka. Pewnego wieczoru okazuje się, że kobieta została uduszoną kablem. Zwłoki znaleziono w klubie „Laleczki jak marzenie”, w którym pracowała. Sprawę jej śmierci bada m. in. Catherine Willows, która przed ukończeniem studiów także tańczyła w „Laleczkach”. Wspólnie z nią odkryjemy sekrety Jenny, jej chłopaka i przyjaciółki.

NOWY JORK

W ośmiomilionowym mieście aż roi się od morderców i wszelkiej maści degeneratów. Nie ułatwia to pracy Maca Taylora i jego ekipy techników kryminalistycznych, z których część stara się rozwikłać zagadkę śmierci Ashera, ortodoksyjnego Żyda. Został on zastrzelony a następnie ukrzyżowany na podłodze synagogi, gdzie brał udział w porannej modlitwie. Kilka dni później w ten sam sposób zostaje zamordowany członek sekty usiłującej przekonać ortodoksyjnych Żydów do wiary w Chrystusa. Detektywi podejrzewają mord rytualny, ale czy na pewno mają rację?
Z kolei druga część ekipy Taylora pracuje nad sprawą śmierci pewnej spokojnej rodziny zamieszkującej Queens. Rodzice i córka zostali zasztyletowani przez nieznanego sprawcę. W domu jednak brakuje jeszcze najmłodszego syna ofiar. Detektywi znajdują ślady mogące świadczyć o porwaniu. Od tej pory podejmują walkę z czasem i psychopatycznym mordercą mając nadzieję na odnalezienie chłopca żywego.

MIAMI

Podczas świąt Bożego Narodzenia w Miami ma miejsce Konwent Świętych Mikołajów. Jednak uczestnicy zjazdu nie chodzą po mieście rozdając prezenty. Wręcz przeciwnie – podstarzali Mikołajowie rozrabiają na mieście drażniąc mieszkańców. Niestety te zabawy kończą się śmiercią jednego z nich. Technicy kryminalistyczni z Miami starają się dociec, kto mógł zabić uczestnika konwentu. Starają się także odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ofiara została pozbawiona głowy i dłoni. W toku śledztwa pojawia się kolejne pytanie: jaki związek ma ta zbrodnia z międzynarodowym porwaniem i morderstwem?

Tajemnicę wszystkich tych mrocznych zagadek poznamy przeczytawszy wszystkie trzy tomy Kryminalnych Zagadek. Dla tych, którzy chcieliby poznać inne mroczne zakamarki ludzkiej duszy wydawnictwo Vesper przygotowuje kolejne opowieści z trzech miast.