Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

CSR FESTIVAL CRACOW

Kolejna edycja CSR Festival Cracow, poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu, odbędzie się w dniach 24-27 marca. Prelekcje i warsztaty w ramach festiwalu będą mieć miejsce w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zaproszeni goście swoja wiedzą i doświadczeniem podzielą się nie tylko ze studentami. W tegorocznej odsłonie w progi uniwersytetu zawitają również dzieci, które będą mieć szanse dowiedzieć się jak można zmienić świat na lepsze.

Do uczestnictwa w festiwalu zachęcają Koło Naukowe CSR oraz Koło Naukowe Controllingu i Finansów. Oba działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Po raz kolejny organizowany jest festiwal, którego celem jest poszerzanie wiedzy u młodych ludzi o świadomości w biznesie. Bowiem warto zrozumieć, że biznes to nie tylko zysk ekonomiczny. W czasie festiwalu zorganizowane zostaną m.in. konferencje, warsztaty, cykle szkoleń oraz wykłady tematyczne.

„Każdy może być odpowiedzialny społecznie” – tym zdaniem rozpoczniemy pierwszy dzień festiwalu. Podczas otwarcia Fundacja Optimum Pareto zaprezentuje raport społecznej świadomości wśród studentów UEK. Tego dnia wśród gości pojawią się również przedstawiciele takich firm jak: IKEA, Provident czy State Street. Przyjrzymy się również jak faktycznie wygląda stan CSR w przedsiębiorstwach dzięki Fundacji CentrumCSR.PL. Na podsumowanie porozmawiamy z Kancelarią Kaczor Klimczyk Pucher Wypiór na temat aspektu prawniczego w procesie profesjonalizacji trzeciego sektora.

 

„Doing well by doing good”- rozpocznie dzień drugi.  Tego dnia na Kampusie Uniwersytetu pojawią się dzieci ze szkoły podstawowej, które będą uczestniczyć w warsztatach marki NotJustShop. Maluchy dowiedzą sie jak mogą zmieniać świat i podejmować działania dla dobra innych. Pojawią się tutaj również przedstawiciele m.in.: Capgemini, HDS Polska oraz Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Drugi dzień zostanie podsumowany debatą oksfordzką, w której studenci wyrażą swoją opinię na oczach zaproszonych gości.

 

Gala finałowa odbędzie się 27 marca. Przeniesiemy się do miejsca “Po drugiej stronie szafy” gdzie moda jest odpowiedzialna, a wnętrza przepełnione kreatywnością. Spotkanie odbędzie się w jednej z krakowskich kawiarni. Szczegóły już wkrótce.

 

Harmonogram konferencji: www.csrfestivalcracow.pl

Aktualności i informacje o zapisach: https://www.facebook.com/OdpowiedzialniKNCSR

 

Zapraszamy!