Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Czego studenci szukają na portalu studenckim?

W dobie internetu i mediów społecznościowych młodzi ludzie szukają ciekawych dla nich informacji właśnie w sieci. Mimo że głównym narzędziem komunikacji jest Facebook, to jednak zainteresowaniem cieszą się fora i portale studenckie. Studenci potrzebują pola, na którym mogliby wymienić wspólne doświadczenia, śledzić informacje dotyczące studiów oraz rozwoju zawodowego.

Przeszukując internet, można natknąć się na wiele różnorodnych informacji, które wchodzą w krąg zainteresowań studentów. Często możliwość do rozmów dają uczelniane fanpage’e na Facebooku bądź fora kół naukowych na uniwersytetach i uczelniach prywatnych. Jednak ogólnopolskim, pozauczelnianym medium jest najczęściej portal studencki.

Wyszukiwane informacje

Czego studenci szukają na portalu studenckim? Zazwyczaj są to informacje związane z kierunkami studiów, ofertami praktyk i staży, informacjami o rynku pracy. Znaczną część poszukiwanych treści stanowią tematy z obszaru kultury i wydarzeń studenckich. Niezbędnym elementem jest również forum, na którym młodzi ludzie wymieniają swoje doświadczenia związane ze studiowaniem, przygotowaniem się do sesji. Dzielą się także opiniami na temat firm, w których odbywali praktyki. Na portalu studenckim pożądane treści to oczywiście te, dotyczące imprez studenckich, juwenaliów, ale także stancji czy turystyki. Klimatyczne i tanie knajpki to kolejny temat do studenckich rozmów; każde miasto słynie z obleganych przez młodych ludzi miejsc.

Plusy portalu studenckiego www.eurostudent.pl

Trzeba przyznać, że portal studencki eurostudent.pl ma przewagę nad większością serwisów studenckich, ponieważ jego trzonem jest drukowany magazyn studencki „Eurostudent”. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu magazynu sprawiło, że ten portal studencki jest jedyny w swoim rodzaju. Magazyn i serwis kładzie duży nacisk rozwój zawodowy studentów oraz na obserwacje rynku pracy.

Artykuły i newsy umieszczone są w różnych działach, tak aby ułatwić czytelnikowi dobór treści. Dwa główne działy to: Kariera i Studia. Chętnie odwiedzanymi poddziałami są również: Kultura i Konkursy. Redakcja portalu stara się, aby stale dostarczać świeże informacje na temat koncertów i innych wydarzeń kulturalnych oraz daje możliwość wygrywania ciekawych nagród w różnych konkursach. Studenci korzystają również z forum, na którym wymieniają różne informacje.

Kolejnym plusem jest obecność e-wydań magazynu drukowanego „Eurostudent”. Fakt ten umożliwia czytanie materiałów archiwalnych, ale także zapoznawanie się z treścią czasopisma poprzez urządzenia elektroniczne. Studenci zawsze mają łatwy dostęp do najświeższych informacji – wystarczy wejść na Facebooku Eurostudenta.

Bądź za pan brat z portalem studenckim eurostudent.pl!