Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

„Czy istnieje życie po studiach”?

Event skierowany jest przede wszystkim do studentów, którzy szukają pomysłu na podjęcie przyszłej aktywności zawodowej. Podczas wydarzenia spróbujemy wspólnymi siłami odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie istnieje życie po studiach, ale i rozjaśnić wizję zarówno współczesnego, jak i przyszłego rynku pracy. Wydarzenie ma więc pomóc studentom w poszerzeniu niezbędnej w tym obszarze wiedzy, ale też w zdobyciu informacji dotyczących ich samych – posiadanych kompetencji czy predyspozycji zawodowych.

Wydarzenie trwać będzie aż 3 dni, a każdy z nich pełny będzie warsztatów, wykładów ze specjalistami oraz innych atrakcji. Dzień 1, skupi się na tym co TU i TERAZ, czyli codziennych rozterkach typowego studenta. Podczas niego odbędą się wykłady z tematyki: budowania własnej marki, wystąpień publicznych oraz obecnej sytuacji na rynku pracy. Przewidziana została również strefa relaksu, gdzie popijając drinki z palemką, dowiesz się więcej o zaletach programu Erasmus.

Drugi dzień imprezy przebiegać będzie pod hasłem „JUTRO”. Na uczestników czekać będą szybkie randki, czyli absolwenci UŁ, którzy opowiedzą o swoich życiowych losach po opuszczeniu murów uniwersytetu. Podczas tego dnia, odbędą się także dwa poprowadzone przez specjalistów warsztaty: „Jak osiągnąć work-life-study balance?” oraz „Zwalcz stres i obudź w sobie energię do działania!”. Podsumowaniem drugiego dnia będą różnorodne aktywności grupowe, wykorzystujące gry planszowe i kreatywne.

Ostatni dzień wydarzenia, przeniesie uczestników do dalekiej PRZYSZŁOŚCI. Biorąc udział w wykładzie „Analityk – najseksowniejszy zawód świata” i panelu dyskusyjnym „Jak technologia zmienia nasze życie?”, studenci wraz z zaproszonymi praktykami biznesu sięgną wzrokiem do przyszłości zdominowanej przez innowacje. Tego dnia odbędzie się również oficjalne zakończenie imprezy, której zwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców w konkursie „Twoje innowacyjne CV”.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki 32/38.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów UŁ – gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Czeka na Was dawka niezbędnej wiedzy, a także sporo pozytywnej energii. Więcej na temat wydarzenia na stronie: biurokarier.uni.lodz.pl/czy-istnieje-zycie-po-studiach/ oraz na Facebook’u.