Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Czy nauka angielskiego online jest efektywna?

Na rynku edukacji językowej dużą popularnością cieszy się e-nauka. W szczególności osoby młode wybierają naukę w sieci jako najwygodniejszą, ale i najefektywniejszą formę zdobywania wiedzy i poznawania języka w praktyce.

Spore urozmaicenie źródeł począwszy od e-kursów, a na mediach anglojęzycznych skończywszy, pozwala uczyć się przy każdej okazji korzystania z internetu, również pod postacią codziennej rozrywki. Rosnące potrzeby w zakresie władania angielskim skłaniają do podjęcia intensywnej nauki już w dzieciństwie. Aby jak najbardziej uprzyjemnić czas obcowania i przyswajania języka obcego, metodycy sięgają po coraz to nowsze metody i rozwiązania nowoczesne gwarantujące atrakcyjną formę nauki. Wiele z pomocy do nauki języka to właśnie pomoce online. Nie trzeba już kupować kilkutomowych słowników, tysięcy fiszek i ćwiczeń gramatycznych, wystarczy dostęp online. Tym samym edukacja językowa zaczęła rozwijać się coraz bardziej w sieci. Pojawiły się e-kursy tak te do pobrania na komputer, jak i do zrealizowania online. Różnorodność serwisów edukacyjnych oraz blogów językowych, które w luźnej formie prezentują zagadnienia ważne i praktyczne dla używania języka zapewniają obszerny wybór pomocy, z jakich najlepiej się nam uczy. Popularnością cieszą się rozmaite aplikacje mobilne, w szczególności te, które poprzez zabawę, quizy i gry online uczą nas słówek i angielskiego.

Ucząc się języka angielskiego, jak i każdego języka obcego, zależy nam przede wszystkim na efektywności. Nikt nie lubi uczyć się dużo i nie wiedzieć efektów w nauce, postępów w czasie. Aby nauka była efektywna, warto dopasować metodę nauki do osobistych potrzeb i możliwości nauki. To w zupełności zapewnia nauka indywidualna. Do niedawna w internecie możliwa była wyłącznie nauka oparta o samodzielne poznanie języka, zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności, korzystając z dostępnych pomocy dydaktycznych. Od ponad roku mamy możliwość korzystania z korepetycji indywidualnych w formie rozmowy przez Skype. Na samym początku były to tylko konwersacje, obecnie są to również korepetycje z lektorami. Nauka języka angielskiego online stała się bardziej skrojona na miarę potrzeb, bowiem można ustalić z korepetytorem zakres materiału, metodę nauki, jak również częstotliwość zajęć. Korepetycje mogą stanowić zorganizowany kurs językowy, jak również być dodatkiem do samodzielnej nauki bądź pomocą w nauce w szkole językowej. To dokonały sposób na nadrabianie zaległości, powtórkę materiału, przygotowanie się do egzaminu jak również poszerzenie zdobytej wiedzy o rozmaite ciekawostki językowej. Korepetycje przez Skype z angielskiego to również forma uzupełnienia braków i pokonania trudności językowych z jakimi sami nie możemy sobie poradzić. Indywidualizacja nauki z lektorem pozwala na dopasowanie tempa nauki, wyznaczenie kierunku nauki, co nie jest możliwe w grupie. Jest to szczególnie ważne dla osób z trudnościami w nauce, które wymagają indywidualnego podejścia i przygotowania stosownie ćwiczeń, materiału dostosowanych do poziomu ucznia.


Polecamy też: www.eurostudent.pl/Poznaj-Preply-angielski-via-Skype-i-nie-tylko,html

Dla efektywności nauki istotna jest systematyczność, którą korepetycje doskonale podtrzymują zarówno odbywając się cyklicznie, jak i okazjonalnie. Prócz systematyczności liczą się też dogodne warunki, a jakie miałyby by one być, jeśli nie przyjazne, bezpieczne i komfortowe, skoro to my sami o nim decydujemy. Jeśli lubimy naukę w pracy, w podróży itp. to możemy ją w ten sposób realizować, jeśli cenimy sobie spokój, zacisze swego domu, warto jest właśnie w jego murach pobierać lekcje. Jeżeli zależy nam na dyskrecji, możemy w pełni anonimowo się uczyć bez strat na jakości nauki. Nauka języka angielskiego online pozwala na połączenie Skype video, ale jeżeli wolimy konwersacje wyłącznie audio to możemy pozostać tylko przy dźwięku. Dodatkową funkcja Skype jaka może się przydać w tracie zajęć to edytor tekstu oraz możliwość przesyłania plików, linków. Dzięki możliwości konwersacji przez telefon możemy uczyć się niepostrzeżenie w pracy, podczas przerwy w szkole czy na spacerze, zakupach. Tym samym możemy uczyć się nie tylko przy okazji, ale i otoczyć się skutecznie językiem angielskim, czerpiąc z niego jak najwięcej i jak najczęściej.

Największą zaletą edukacji online i korepetycji indywidualnych przez Skype jest wybór korepetytora, native speakera. Dzięki odpowiedniemu dobraniu nauczyciela łatwiej i szybciej można uzyskać zamierzone efekty w  nauce, ucząc się tak jak lubimy w dodatku z osobą godną zaufania, z którą łączy nas pozytywna relacja, często wspólne tematy do rozmów, charakter, światopogląd. Warto jest poszukać dobrego lektora nie tylko pod kątem obszernej wiedzy, renomy i doświadczenia czy kwalifikacji, bowiem w tym fachu liczy się przede wszystkim talent pedagogiczny.


Poznaj Preply: http://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-jezyk-angielski-dla-poczatkujacych  


Możliwość kontaktu z żywym językiem, jaką gwarantują konwersacje z różnymi native speakerami z całego świata to kolejny z atutów edukacji online przemawiający za jej efektywnością. O ile trudno jest znaleźć na rynku metodę nauki skuteczną dla każdego, o tyle edukacja online jest odpowiednia dosłownie dla każdego bez względu na wiek, zainteresowania, zdolności, zasobność portfela, status społeczny czy wykształcenie. Podejmując konwersacje, w czym pomaga między innymi platforma edukacyjna Preply, możemy kształcić się z Filipińczykiem, jak i Brytyjczykiem, poznawać angielski po amerykańsku czy też ćwiczyć spontaniczną dyskusję z Kanadyjczykami.

Co ważne, oszczędzając na dojazdach na kursy, jak i na kosztach konwersacji możemy przeznaczyć owe oszczędności na częstsze sesje przez Skype, co za tym idzie i efektywność nauki może być wyższa. Wartością dodaną nauki online jest przyjemność, jaką daje nauka języka.Korepetycje z wykorzystaniem Skype to nowość na rynku polskim i nie tylko polskim, w związku z  czym wciąż są dopracowywane i ewoluują zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Przekonują się do nich również sami lektorzy językowi, dla których są one wygodne, ale i jak podkreślają stanowią optymalną metodę nauki dla każdego od początkujących po zaawansowanych. Wysoka skuteczność nauki online sprawia, że coraz szersze grono osób korzysta z dostępnych możliwości podszkolenia języka zdalnie czy to bezpłatnie, czy też odpłatnie. Poza korepetycjami i płatnymi kursami oraz serwisami warto pamiętać o wzajemnej nauce i wymianie doświadczeń pomiędzy uczniami. Grup dyskusyjnych i forów, gdzie skupieni są uczący się języka jest w przestrzeni internetu bardzo wiele, warto jest dołączyć i uczyć się od innych, dzielić wiedzą. To nieocenione źródło inspiracji, a także możliwość przećwiczenia języka. Poprzez udzielanie się w środowisku międzynarodowym w portalach społecznościowych mamy okazję wypowiadać się w języku obcym i zarazem uczyć się nie tylko języka obcego. Warto zatem spróbować nauki online, bowiem najpewniej pomoże nam osiągnąć należyte postępy, a z pewnością nam nie przeszkodzi w nauce. Co ciekawe, online możemy poznać język praktyczny, potoczny, a także całe mnóstwo wiedzy o języku, która przydaje się w samym przyswajaniu i nabywaniu języka. Bardzo często tego właśnie elementu brakuje w podręcznikach i poradnikach czy na kursach językowych, czy to w szkole językowej, czy też na płytach audio CD.

Więcej na: http://preply.com/