Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Czym jest Global Talents?

Marzysz o świetnie płatnej pracy w międzynarodowym środowisku? Jesteś ambitny, kreatywny i otwarty na nowe wyzwania? Już teraz zdobądź cenne doświadczenie! Wyjedź na profesjonalną praktykę zagraniczną w ramach projektu Global Talents stworzonego przez AIESEC, największą organizację studencką na świecie.

Zgodnie z chińskim powiedzeniem nawet 1000 milowa podróż zaczyna się od jednego małego kroku. Jak mówi drugie chińskie przysłowie, lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć.” – Tak do wyjazdu na praktykę Global Talents zachęca Łukasz Lorek, który wyjechał na 20 miesięcy do Jining, miasta we wschodnich Chinach.


Czym jest Global Talents? To międzynarodowy program płatnych praktyk zagranicznych skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku.


Dlaczego Global Talents? Według Komisji Europejskiej około 6 milionów Europejczyków poniżej 25. roku życia jest bez pracy. Pracodawcy najczęściej poszukują osób z doświadczeniem, znających języki obce oraz umiejących pracować w zespole i w międzynarodowym środowisku. Tego wszystkiego nauczysz się na praktyce zagranicznej Global Talents. Global Talents umożliwia wykorzystanie w praktyce wiedzy nabytej podczas studiów oraz pozwala na zdobycie cennego doświadczenia, które wyróżni Cię na rynku pracy. Oprócz rozwijania umiejętności zawodowych, to również doskonała okazja do nauki języków obcych oraz poznania ludzi i kultur różnych krajów. Korzyści, związanych z wymianą zagraniczną jest znacznie więcej: samorealizacja, sieć kontaktów międzynarodowych, umiejętność pracy w środowisku wielokulturowym czy znajomość rynków zagranicznych.


Dlaczego warto wyjechać z AIESEC? Ponad60 lat doświadczenia w organizowaniu wyjazdów zagranicznych, możliwość wyjazdu do ponad 100 krajów na świecie (m.in. do Indii, Brazylii, Niemiec, Chin, Turcji, Skandynawii, Holandii, Włoch). To tysiące ofert pracy dostępnych dla studentów – AIESEC gwarantuje jakość praktyk i oferuje pomoc w załatwianiu wszystkich formalności. Rocznie organizujemy ponad 5000 wymian. Dzięki wyjazdowi rozwiniesz swoje umiejętności, zdobędziesz wartościową praktykę oraz zwiedzisz świat. Pracę w ramach projektu Global Talents można realizować w czterech obszarach: IT, Business, Marketing oraz Education.


Wymagania

Status studenta lub absolwenta do 2. roku po ukończeniu studiów, mniej niż 30 lat i znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej B2. Wymagane jest również minimum trzymiesięczne doświadczenie w obszarze, w którym będzie realizowana praktyka. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić aplikację online dostępną na stronie www.globaltalents.pl. W ciągu 7 dni przeprowadzimy z Tobą spotkanie, którego wynik poznasz po mniej niż 48 godzinach. Następnie zapraszamy na szkolenie i wypełnienie dokumentów. Należy uiścić też odpowiednie opłaty. Od tej chwili szukasz swojej wymarzonej praktyki i po załatwieniu wszystkich formalności pozostaje tylko wsiąść w samolot!


Angelika Klamecka, która w Chinach uczy języka angielskiego o swojej praktyce: „Z satysfakcja stwierdzam, iż powszechnie znany slogan 'podróże kształcą’ znajduje pełne odzwierciedlenie w moim życiu. Transformacja dokonuje się we mnie każdego dnia. Uczę się tolerancji, poszanowania dla obcej kultury i wychodząc naprzeciw trudnościom i szukając kreatywnych rozwiązań wzrastam jako człowiek. Gotowi by stawić czoła wyzwaniu?”


Po więcej informacji zajrzyj na stronę www.globaltalents.pl.
Czym jest AIESEC?

Obecni w ponad 120 krajach zrzeszamy 110 000 ambitnych, utalentowanych, młodych ludzi. AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Naszą misją jest pozytywnie wpływać na otaczające nas środowisko poprzez globalny program rozwoju młodych liderów. Od ponad 65 lat umożliwiamy studentom międzynarodowe doświadczenie przez wolontariat i praktyki zagraniczne.