Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

DACHSER partnerem Wyższej Szkoły Logistyki

DACHSER – operator logistyczny z ugruntowaną pozycją na arenie międzynarodowej, oferujący globalne rozwiązania logistyczne – przystąpił do Klubu Partnera Wyższej Szkoły Logistyki. Klub zrzesza firmy logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne, które chcą współpracować z pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Współpraca taka przynosi wymierne korzyści obu stronom.

– Kontakty z kadrą naukową stanowią dla DACHSER ogromne źródło wiedzy, zaś doświadczenia operatora logistycznego wzbogacają proces nauczania o rozwiązania praktyczne – mówi Agnieszka Jóźwik, Dyrektor Personalny w firmie DACHSER. – Dzięki współpracy z WSL mamy nadzieję wymiernie wpłynąć na proces edukacji przyszłych pracowników naszej firmy. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że jest wiele obszarów w procesie kształcenia logistyków czy spedytorów, które należałoby odnieść w większym stopniu do realiów rynkowych i rzeczywistości firmowej. Dlatego chętnie współpracujemy z uczelniami. Zaangażowanie DACHSER w rozwój kadr logistyków jest po części inwestycją w przyszłość – dodaje.

 

W ramach porozumienia, firma DACHSER zobowiązała sie do przyjmowania na praktyki studentów WSL, informowania uczelni w sytuacji poszukiwania pracowników na stanowiska logistyczne, fundowania stypendiów dla studentów WSL oraz wspierania przedsięwzięć organizowanych przez pierszą w Polsce uczelnię logistyczną. W zamian, WSL będzie na bieżąco informowała firmę o zakresie kształcenia studentów i ich przygotowaniu zawodowym, jak również będzie rekomendowała najlepszych absolwentów. WSL będzie również prowadzić badania i realizować prace dyplomowe ukierunkowane na potrzeby firmy DACHSER w zakresie wiedzy o rozwoju logistyki i jej praktycznych zastosowaniach.

 

– WSL ma w branży TSL renomę uczelni  rzetelnie przygotowującej studentów do ich przyszłych zadań. Wyróżnia się profesjonalną kadrą akademicką oraz tym, iż w procesie kształcenia studentów bardzo mocno odnosi się do aktualnych, nowoczesnych  rozwiązań, korzystając z doświadczeń firm partnerskich, takich jak DACHSER między innymi. WSL ma znaczący wpływ na poziom edukacji logistycznej w całym kraju, począwszy już od kształcenia na poziomie szkół średnich. Dlatego cieszymy się z podjętej współpracy, ponieważ miło jest współpracować z profesjonalistami – przyznaje Agnieszka Jóźwik. – Ze swojej strony firma gotowa jest wnieść ponad osiemdziesięcioletnie doświadczenie w branży TSL w Europie i na świecie. Wiedza praktyczna, otwartość na jej wymianę  oraz  zaawansowane rozwiązania informatyczne stanowią swoisty „kapitał zakładowy” naszej  relacji z uczelnią – dodaje.

 

Firma DACHSER, mimo że dopiero od niedawna została oficjalnym partnerem WSL, to już od jakiegoś czasu wspiera działania poznańskiej uczelni.

 

– Chcąc wspierać rozwój młodych ludzi u progu zdobywania wiedzy zawodowej DACHSER został Złotym Sponsorem III edycji Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki oraz ufundował trzyletnie stypendium zagraniczne dla  jednego z finalistów ubiegłorocznej,  II Olimpiady Logistycznej, w ramach którego wybrany kandydat zdobywa wiedzę w Berlin School of Economics i doświadczenie praktyczne w niemieckich i polskich oddziałach DACHSERA. Tego typu stypendium planujemy również ufundować w przyszłym roku – obiecuje Dyrektor Personalny firmy DACHSER.

 

– Klub Partnera Wyższej Szkoły Logistyki został utworzony z dwóch podstawowych powodów – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL – Po pierwsze dzięki współpracy z przedsiębiorstwami mamy informację o aktualnym zapotrzebowaniu rynkowym, przez co możemy kształtować elastyczny program studiów dopasowując go do wymogów rynku. Po drugie dzięki tej współpracy nasi studenci mają ułatwiony dostęp do praktyk i staży. Poza tymi aspektami uczelnia jest znakomitym miejscem dla budowania wizerunku firmy wśród młodych kadr logistycznych. Z każdym z partnerów znajdujemy też inne pola do współpracy, dopasowane do możliwości firmy i chęci zaangażowania. Istotnym wzmocnieniem Klubu Partnera będzie firma Dachser, która już od ubiegłego roku współpracuje z WSL m.in. w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Obiecujemy sobie po tej współpracy bardzo wiele – podsumowuje rzecznik.