Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Darth Vader po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy od 30 lat, od pojawienia się „Gwiezdnych Wojen” na ekranach kin, polscy fani staną oko w oko z symbolem Ciemnej Strony Mocy – Darthem Vaderem. Miejsce i czas już wyznaczono: 11 września 2010 roku, Bydgoszcz.

Im bliżej drugiego zlotu miłośników Gwiezdnych Wojen – StarForce 2010, tym więcej szczegółów ujawniają organizatorzy. „Sobotnie popołudnie jest zarezerwowane dla dwóch (!) Lordów Vaderów” – mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2010 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej – „Odbędzie się wówczas spotkania z Davidem Prowsem (pierwszym odtwórcą tej roli) i z Tomaszem Bednarkiem, czyli polskim głosem Anakina Skywalkera – młodego Vadera”.
 
To nie koniec atrakcji związanych z Mrocznym Lordem. W Bydgoszczy podziwiać będzie można doskonałą replikę jego stroju, makietę w rzeczywistej skali wykonaną z klocków LEGO, a także instalację balonową, na której zmierzy się w pojedynku z małym wzrostem, lecz wielkim duchem, Mistrzem Yodą.
 
Gwiezdne Wojny to jednak nie tylko Ciemna Strona Mocy, dlatego każdy, kto przybędzie na Wyspę Młyńską, będzie mógł wcielić się w przyszłego Rycerza Jedi i wziąć udział w przygotowaniach do walki z Imperium.
 
Opisane atrakcje to zaledwie niewielki wycinek – cały program imprezy i więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej imprezy – www.starforce.eu
 
Organizatorami StarForce 2010 są Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Bydgoszcz, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy współpracy Bydgoskiego Fanklub Star Wars i Toruńskiego Imperium Star Wars oraz członków Legionu 501 (Polish Garrison) i Rebel Legionu
(Eagle Base). Patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.
 
StarForce 2010 współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
 

StarForce 2010 odbywa się za zgodą firmy Lucasfilm Ltd., która na potrzeby konwentu i jego promocji udzieliła organizatorom zgody na korzystanie ze znaków towarowych i zdjęć pochodzących z sagi Star Wars.
© 2010 Lucasfilm Ltd. All rights reserved. Used under authorization