Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Decathlon. Logistyka to nie wszystko.

Najważniejsze, jacy ludzie z Nami pracują

CZYNIMY SPORT DOSTĘPNYM DLA WIELU

Po co istnieje Decathlon? Sport i nasi użytkownicy są tego głównym powodem. Matthieu Leclercq, założyciel Decathlon, wyjaśnia, dlaczego: „Szanując przeszłość, w dalszym ciągu zmieniamy się i wprowadzamy innowacje dla Decathlonu, aby poprawiać to, czym już jesteśmy”.

„Dla wielu”, ponieważ zwracamy się do wszystkich. Interesuje nas to, by jak najwięcej osób mogło uprawiać sport dzięki naszym technicznym i niedrogim produktom. Nasza oferta, zorganizowana wg zastosowania (w sklepach i w Internecie), ukierunkuje wybór klienta, zachęci go do rozpoczęcia przygody z nowymi dyscyplinami sportowymi i pomoże mu poprawiać wyniki.

 

Centrum Zaopatrzenia Decathlon w liczbach

Mieszczące się w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej Centrum Zaopatrzenia Regionalnego Decathlon zajmuje powierzchnię ponad 31 tys. m2.. Znajdziemy tutaj blisko 14 000 miejsc paletowych oraz 46 000 miejsc na paczki.

Niektóre procesy wykonywane w magazynie:

  • przyjęcie paczek pochodzących od producenta,
  • recepcja na dziale, czyli adresowanie paczek,
  • kompletacja zamówień,
  • inwentaryzacja i wizualizacja,
  • kontrola jakości i ekspedycja.

Pracując w Centrum Logistycznym Decathlon, pracownik staje się częścią firmy, która dąży do zapewniania klientom najwyższej jakości obsługi, dostarczając produkty w najkrótszym możliwym terminie.

W związku z bardzo dużym rozwojem sieci Decathlon w Polsce, w marcu 2017 roku otworzyliśmy w Łodzi drugie Centrum Zaopatrzenia Regionalnego. Łódzki magazyn przejął m.in. północą część Polski, Szwecję oraz strefę e-commerce w Polsce.

 

LETNI STAŻ ABSOLWENCKI W CENTRUM LOGISTYCZNYM dECATHLON GLIWICE

We wrześniu 2017 roku mieliśmy przyjemność zorganizować I edycję Letnich Praktyk Absolwenckich w gliwickim Centrum Zaopatrzenia Regionalnego. Uczestnikami praktyk byli absolwenci Politechniki Śląskiej.

Organizacja letniego stażu absolwenckiego miała na celu 2 istotne założenia:

  • po pierwsze – pomoc w zdobyciu pierwszego doświadczenia w obszarze logistyki i transportu młodym osobom, które dopiero chcą wejść na rynek pracy i które fascynuje branża TLS,
  • po drugie – każdy uczestnik stażu posiadał swój własny, spersonalizowany projekt; jego celem było zaproponowanie rozwiązania, które przyczynić się może do podniesienia efektywności naszej codziennej pracy.

 

Staż w magazynie Decathlon Gliwice oceniam bardzo pozytywnie. Miałam okazję poznać każdy proces i codziennie uczyć się czegoś nowego. Aplikując na staż, oczekiwałam możliwości rozwoju i chciałam zdobyć doświadczenie w logistyce, a oprócz tego poznałam ciekawych, ambitnych i inspirujących ludzi, którzy kochają to, co robią. Miałam możliwość uczestnictwa w ciekawych szkoleniach i warsztatach oraz poznałam wartości i cele firmy Decathlon.

Daria Lemańska

 

Staż absolwencki w Decathlon CAR Gliwice był dla mnie ciekawym doświadczeniem. Co najważniejsze, odbywał się on w bardzo miłej atmosferze. Zarówno szkoleniowcy, jak i pozostali pracownicy, których tam spotkałem, to osoby otwarte i pomocne. Podczas mojego miesięcznego pobytu w Decathlon poznałem pokrótce wszystkie procesy zachodzące w magazynie – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Z racji dynamicznego harmonogramu każdego dnia poznawałem inny proces, przez co staż był bardzo interesujący, bez jakiejkolwiek monotonii czy znudzenia. W czasie trwania stażu odbywały się również fachowe workshopy, w których miałem przyjemność uczestniczyć wraz z innymi pracownikami. Dotyczyły one różnych kwestii związanych z historią czy funkcjonowaniem firmy. Decathlon CAR Gliwice to odpowiednie miejsce na zdobycie pierwszych szlifów w logistyce!

Maciej Szczęsny

 

Poszukujemy kierownika sektora logistycznego: Aplikuj: rekrutacja@decathlon.net

W temacie maila prosimy dopisać Eurostudent/rekrutacja

Więcej: www.facebook.com/DecathlonCARGliwice.