Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Deloitte zaprasza studentów na warsztaty Case Academy

Mająca blisko 20 lat inicjatywa stanowi okazję do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej

– Rachunkowość, doradztwo transakcyjne, prawo, zarządzanie ryzykiem, podatki – rozwój kariery zawodowej w każdym z wymienionych obszarów wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności zastosowania jej w praktyce. Jedną z możliwości rozwoju tych aspektów pracy konsultanta biznesowego jest kolejna edycja warsztatów Case Academy, organizowanych przez firmę doradczą Deloitte. Wyróżniający się uczestnicy programu mogą liczyć na nagrody pieniężne i dawkę praktycznej wiedzy. Zgłoszenia do programu można wysyłać do 2 listopada.

Prowadzony od 19 lat projekt Case Academy by Deloitte to inicjatywa mająca na celu umożliwienie studentom i studentkom zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych oraz poznanie specyfiki funkcjonowania firmy świadczącej usługi doradztwa biznesowego. Przyjmujące formułę symulacji biznesowych warsztaty stacjonarne oraz spotkania on-line stanowią okazję do rozwoju własnych kompetencji oraz sprawdzenia potencjalnych ścieżek rozwoju zawodowego

– Historia programu Case Academy pokazuje, jak istotne dla studentów są inicjatywy umożliwiające postawienie pierwszych kroków w karierze zawodowej. Liczba 12,5 tys. dotychczasowych uczestników programu stanowi dla nas najlepszy dowód słuszności naszych działań. Należy podkreślić, że program warsztatów jest nieustannie aktualizowany, tak aby w jak najlepszy sposób odwzorowywał aktualne realia rynkowe i bieżące potrzeby studentów dotyczące miejsca pracy. Jesteśmy dumni, że jako Deloitte możemy pomagać młodym osobom w postawieniu pierwszych kroków na ścieżce rozwoju zawodowego – mówi Monika Stołowska, dyrektorka HR, Deloitte.

Rozwój w wielu obszarach

Podobnie jak w poprzednich latach, spotkania Case Academy by Deloitte będą odbywały się zarówno stacjonarnie, jak i w formule hybrydowej. Uczestnicy tegorocznej edycji mają do wyboru pięć ścieżek warsztatowych:

· Accounting Academy, umożliwiająca zastosowanie wiedzy z zakresu rachunkowości w praktyce;

· Dealmaker Academy, przedstawiająca świat doradztwa transakcyjnego;

· Law Academy, skierowana do osób zainteresowanych pracą w międzynarodowej kancelarii prawnej;

· Risk Advisory Academy, pozwalająca poznać obszar zarządzania ryzykiem;

· Tax Academy, będąca wprowadzeniem w realia pracy doradcy podatkowego.

 

Uczestnicy każdej ze ścieżek uzyskają również możliwość udziału w dodatkowych warsztatach koncentrujących się na rozwoju kompetencji miękkich. Są to spotkania poświęcone takim kwestiom jak personal branding czy sposoby na przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej.

Pierwszy krok w karierze

Inicjatywa Deloitte jest skierowana do studentów od drugiego do piątego roku prawa, finansów, rachunkowości, ekonomii, matematyki, ekonometrii oraz kierunków na pograniczu biznesu i IT. Na najbardziej wyróżniających się uczestników czekają nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł i szansa na rozpoczęcie nowej ścieżki kariery. Osobą, która właśnie w ten sposób dołączyła do zespołu Doradztwa Podatkowego na stanowisku konsultantki, jest Dominika Filipek, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji Case Academy.

– Udział w Case Academy by Deloitte pozwolił mi zobaczyć, jak wygląda biznes od środka. Dzięki warsztatom prowadzonym przez ekspertów mogłam osobiście przekonać się na czym polega praca konsultantki i czy odpowiada ona moim oczekiwaniom. Co więcej, spotkania te nauczyły mnie produktywnej pracy zespołowej, która jest jedną z kluczowych umiejętności miękkich. Uważam, że Case Academy by Deloitte było idealnym wstępem do bezpośredniej pracy z klientem – mówi Dominika Filipek, konsultantka, dział Doradztwa Podatkowego, Deloitte.

 

Zgłoszenia do Case Academy by Deloitte będą przyjmowane do 2 listopada 2023 r. Cykl warsztatów rozpocznie się po długim weekendzie listopadowym i potrwa do połowy grudnia. Pod koniec stycznia 2024 r. finaliści programu otrzymają zaproszenie do Warszawy na Wielki Finał, będący podsumowaniem dziewiętnastej edycji inicjatywy.

 

Więcej informacji na temat ścieżek, sposobów aplikowania i harmonogramów warsztatów znajduje się tutaj – Case Academy | Kariera w Deloitte