Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Discover Africa

Wolontariat w Afryce – Discover Africa: jeden krok wielką szansą. Do 1 listopada trwa rekrutacja na wolontariat zagraniczny Discover Africa. Dzięki niemu studenci i absolwenci każdego kierunku, z całej Polski mogą wyjechać do Afryki.

Tam, w krótkim, 6-8 tygodniowym wolontariacie wezmą udział głównie w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych lub językowych dla dzieci, pomogą potrzebującym. To szansa dla otwartych osób, by przeżyć przygodę swojego życia i pomóc naprawdę potrzebującym. Więcej informacji na www.discover-africa.pl

 

Jeśli jesteś otwartą, ciekawą świata osobą, jeśli nie jest Ci obojętny los innych ludzi. Lubisz pomagać, a może chcesz przeżyć egzotyczną przygodę. Jeśli tak, właśnie pojawiła się okazja dla Ciebie. Program wolontariatu zagranicznego do Afryki, „Discover Africa” prowadzony przez organizację AIESEC, otwarty dla studentów i absolwentów z całej Polski. Niezależnie od roku studiów, kierunków. W ramach programy uczestnicy będą prowadzić głównie warsztaty językowe z języka angielskiego i warsztaty edukacyjne dla dzieci. Wolontariat ten trwa zwykle od 6-8 tygodni. Wolontariusze mają zapewnione zakwaterowanie i najczęściej wyżywienie lub kieszonkowe pozwalające na pokrycie wydatków.

 

Co wyróżnia AIESEC z pośród innych wolontariatów, to m.in.: przygotowanie do wyjazdu, pomoc w formalnościach, oraz 60 lat doświadczenia w prowadzeniu praktyk zagranicznych i wolontariatu. Dodatkową korzyścią są pomysły na spędzenie czasu wolnego. Wolontariat to nie tylko doświadczenie zawodowe, wpis do CV i nauka języków obcych na żywo, ale przede wszystkim ekscytująca przygoda, poznanie innej kultury oraz nowych ciekawych ludzi.

 

Tylko w zeszłym roku, na wolontariat za granicą wyjechało ponad pół tysiąca studentów i absolwentów. Najczęściej traktują to jako okazję do przeżycia przygody lub zdobycia doświadczenia. Martyna i Anna, miały okazje znaleźć się wśród 500 zadowolonych osób. Martyna, absolwentka z Lublina, tak wspomina swoją przygodę: „Aplikowałam na praktykę, bo znaleźć pracę w Polsce, dla osoby bez doświadczenia nie jest łatwo, no chyba, że chce się pracować za śmieszne pieniądze. No i bardzo chciałam zdobyć doświadczenie, bardzo, bardzo. W życiu trzeba kolekcjonować mocne wrażenia, a Egipt bezwzględnie do takich należy. Żyć w obcej kulturze to niesamowite doświadczenie szczególnie, jeśli jest to tak odmienna kultura od naszej jak islamska, arabska”

 

Anna, studentka z Uniwersytetu Szczecińskiego, która w lipcu wyjechała, tak wspomina swój wyjazd: „Decyzję o wyjeździe na wolontariat podjęłam wiosną a już w lipcu rozpoczęłam swoja praktykę w Rabacie, stolicy Maroka. Moim zadaniem była nauka angielskiego. Pracowałam od poniedziałku do środy, a pozostały czas przeznaczałam na podróże po kraju. Zapierające dech w piersi widoki, ciekawa architektura i kultura Maroka zachwyciły mnie od pierwszego wejrzenia. Jednak największe wrażenie wywarli na mnie ludzie. Marokańczycy są wyjątkowo gościnnym narodem. Zaskoczył mnie również bardzo przyjazny stosunek moich uczniów, którzy z ogromnym zapałem podchodzili do zajęć. Praca z takimi osobami była przyjemnością.

 

Discover Africa – Twój jeden krok, to ogromna szansa dla Ciebie i dla innych.

 

Zrób go do 1 listopada na www.discover-africa.pl