Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dni Kariery – 26 października, Warszawa

Już 26 października w Warszawskim klubie Stodoła odbędzie się jesienna edycja Dni Kariery 2011. Między godziną 9 a 16 każdy student czy absolwent będzie miał szanse zapoznania się z najnowszymi propozycjami pracy, praktyk i staży w największych korporacjach oraz mniejszych warszawskich frimach. Szczegóły na www.dnikariery.pl.

Dni Kariery to największe targi pracy, praktyk i staży organizowane przez AIESEC Polska, międzynarodowe stowarzyszenie studentów. Uczestnicy targów – studenci i absolwenci,  mają szansę na bezpośredni kontakt z przedstawicielami wielu firm, dzięki czemu mogą oni poznać kryteria, według których prowadzony jest w tych firmach nabór nowych pracowników. Dzięki rozmowie mogą rozwiać wiele wątpliwości, a także uzyskać sporo cennych informacji o potencjalnych pracodawcach.

Równolegle do targów odbędzie się Akademia Umiejętności oferująca studentom szeroką gamę warsztatów o tematyce biznesowej,  prowadzonych przez firmy biorące udział w targach, firmy szkoleniowe oraz organizacje.

 

Dni Kariery odbywają się w Warszawie już od ponad 20 lat i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony firm jak i studentów.” z dumą informuje tegoroczny Narodowy Koordynator Dni Kariery Damian Jaremicz. Z tegorocznej edycji zadowoleni są również lokalni Koordynatorzy Magdalena Zaręba oraz Marcin Żelazny. „Jesienna edycja Dni Kariery 2011 to prawie 50 firm wystawienniczych i ponad 70 darmowych szkoleń, to bardzo satysfakcjonujący nas wynik” podkreśla Magdalena Zaręba Koordynator pracujący przy Uniwersytecie Warszawskim. Firmy, z różnych branż, proponują cały wahlarz wartościowych staży i praktyk, praktycznie w każdym dziale. „Pracodawcy oczekują aplikacji na wystawione oferty, a dla kandydata oznacza to możliwie pozytywną sytuację: może aplikować na stanowisko, którym jest zainteresowany. Oczywiście, sukces takiej „transakcji” zależy od stopnia w jakim odpowiada ona pracodawcy, ale jeżeli jest stworzona taka możliwość i razem z targami pojawiają się oferty atrakcyjnych pracodawców – to warto ją wykorzystać.” Komentuje Rafał Glogier – Osiński, doradca ds. rynku HR Gazety Wyborczej. Warto wykorzystać okazję do zapoznania się ze wszystkimi ofertami w jednym miejscu i znalezienia dla siebie tej najlepszej, ale przede wszystkim warto wykorzystać szansę na bezpośredni kontakt z przyszłym pracodawcą, szanse na rozmowę, zadanie nurtujących pytań, rozwianie wątpliwości.

„Nie możemy zapomnieć również o Akademii Umiejętności, odbędzie się w dniach 24 – 26 października, a zapisy dostępne są na stronie www.dnikariery.pl” dodaje Paulina Łuczkowska, członek projektu Dni Kariery. Marcin Żelazny, Koordynator działający przy SGH podkreśla nowe miejsce odbywania się targów – „Mamy nadzieję, że warszawska Stodoła przypadnie do gustu nie tylko studentom i absolwentom ale i firmą”.


Czym jest AIESEC?

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 110 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.

Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.