Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dni Kariery – pierwsze edycje za nami

Z nami są już dwie pierwsze edycje największych targów pracy, praktyk i staży – Dni Kariery – w Krakowie i w Katowicach. Jak zwykle odwiedzających było co niemiara – na targach pojawili się studenci i absolwenci z różnych lat i kierunków. Co ciekawe, sporą część stanowili przedstawiciele młodszych roczników, którzy doszli do wniosku, że „kto pierwszy, ten lepszy”, więc o właściwe rozeznanie wśród ofert praktyk, staży, a nawet pracy, warto zadbać jak najwcześniej…

Wśród różnorodnych propozycji pracodawców każdy mógł znaleźć coś ciekawego, a docelowo utwierdzić się w przekonaniu, że zmywak w Londynie nie zając (i nie ucieknie), natomiast ciekawa oferta pracy, która tak naprawdę jest w zasięgu ręki każdego, może nam ktoś sprzątnąć sprzed nosa…
 
Dni Kariery są największymi targami pracy, praktyk i staży. Odbywają się już od 15 lat, w największych ośrodkach akademickich w Polsce. W tym roku, od 28 lutego do 28 marca, odbędą się lokalne edycje w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu oraz Warszawie.
Każdej edycji towarzyszy Akademia Umiejętności , czyli trwające kilka dni wykłady, warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalne firmy szkoleniowe i organizacje w każdym z miast organizujących targi.
Co roku bierze w nich udział około 50 tysięcy studentów oraz ponad 150 firm.
Targi dają pracodawcom ogromną szansę promocji praktyk i pracy wśród studentów. Umożliwiają bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami, wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań. Stwarza to firmom szansę na przekonanie pasujących profilem studentów do złożenia swojej aplikacji. Ponadto studenci mają możliwość porównania ofert wielu pracodawców i wybrania najatrakcyjniejszej dla nich oferty.
Terminy kolejnych edycji lokalnych:
 
Gdańsk – 13.032007
Toruń –14.03.2007
Łódź – 15.03.2007
Lublin – 20.03.3007
Warszawa – 21,22.03.2007
Wrocław – 27.03.2007
Poznań – 28.03.2007