Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dni Kariery, przykleją Cię do sukcesu!

Tegoroczne Dni Kariery są już 18 edycją największych targów pracy, praktyk i staży organizowanych przez międzynarodowe stowarzyszenie studentów AIESEC.

Co roku bierze w nich udział około 50,000 studentów oraz ponad 150 firm. Tym razem będzie gościć w największych ośrodkach akademickich w Polsce (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Toruń, Wrocław, Warszawa) wraz z firmami ze światowej czołówki (Nestle, PricewaterhouseCoopers, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz wiele innych).

Większość studentów ostatnich lat studiów staje przed pytaniem co chcę robić w przyszłości? Jakie stoją przede mną możliwości rozwoju i zarobków? W jakiej firmie będę się czuł najlepiej? Często te wszystkie pytania pozostawiane są bez odpowiedzi, ale nie musi tak być! Remedium jest spotkanie z pracodawcami w trakcie Dni Kariery.

Targi będą właśnie okazją do spotkania z młodymi przedstawicielami firm, którzy chętnie przybliżą, jak wygląda praca na konkretnych stanowiskach, jaka panuje atmosfera w firmie oraz czego oczekuje się od kandydatów. Informacje te mogą okazać się bardzo przydatne w dalszym procesie rozwoju indywidualnej kariery. W tym roku swoją ofertę przedstawi ponad 150 wystawców.

Bardzo często pracodawcy wymagają szeregu dodatkowych umiejętności, których nie ma w programach studiów. Podczas Dni Kariery oczywiście nie można nauczyć się wszystkiego, ale pomóc może udział w projekcie towarzyszącym targom – Akademii Umiejętności. Ta merytoryczna część Dni Kariery oferuje udział w licznych szkoleniach, warsztatach oraz case study. Warsztaty prowadzone będą przez przedstawicieli firm, trenerów i specjalistów z różnych dziedzin biznesu. Uzupełnieniem będą prezentacje wystawiających się firm, pozwalające na bliższe zapoznanie się z profilem organizacji.

Dni Kariery to projekt organizowany przez studentów i dla studentów.  Dzięki organizacji AIESEC, która daje swoim członkom możliwość prowadzenia projektów takich jak Dni Kariery oraz wyjazdu na praktyki zagraniczne odkrywa i rozwija ich potencjał ułatwiając start w dorosłe życie. Jeżeli więc i ty chciałbyś pojechać na praktykę w firmie lub organizacji za granicami Polski, poprowadzić swój projekt albo poznać ludzi z ponad 100 krajów świata na konferencjach tematycznych wejdź na www.aiesec.pl oraz www.dnikariery.pl  nic nie tracisz a możesz wiele zyskać. 
Tegoroczna edycja Dni Kariery będzie gościła w 9 miastach:

Poznań – 10 Marca
Toruń – 11 Marca
Gdańsk – 12 Marca
Wrocław 17 Marca
Katowice – 18 Marca
Kraków – 19 Marca
Lublin – 25 Marca
Łódź – 26 Marca
Warszawa – 31 Marca