Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dni Kariery we Wrocławiu

Dni Kariery to jedno z największych przedsięwzięć na rynku pracy i wśród społeczności akademickiej. Wydarzenie to składa się z dwóch części: targów pracy, praktyk i staży oraz Akademii Umiejętności. Wrocławska edycja odbędzie się 27 marca w Hotel Mercure Panorama, pl. Dominikański 1 (przy Galerii Dominikańskiej).

Dni Kariery kierowane są do studentów głównie 3, 4 i 5 roku a także absolwentów wszystkich wyższych uczelni wrocławskich, czyli osób, które coraz częściej surfują po stronach internetowych w poszukiwaniu dla siebie możliwości odbycia praktyki czy pracy.
Dzięki Dniom Kariery studenci będą mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Mogą dowiedzieć się jakie są oferty praktyk/pracy, jak wygląda rekrutacja w firmie, czy łatwo się dostać, jaka jest kultura pracy w firmie czy też jakie są możliwości rozwoju.

Na Targach pojawi się ponad 40 firm z różnych branż. Studenci będą mieli okazję w jednym miejscu porównać oferty wielu pracodawców i wybrać najbardziej pożądaną.
Strategicznym Partnerem Lokalnym Dni Kariery jest firma Hewlett Packard, która oferuje wiele ofert dla studentów z Wrocławia, a także jest sponsorem nagród w konkursie adresowanym do wszystkich, którzy odwiedzą wrocławskie Dni Kariery i wypełnią ankietę. Do wygrania będą m.in.:
– 2 aparaty cyfrowe HP
– 2 kursy językowe w SJO EMPiK
– słowniki multimedialne
– plecaki SJO EMPiK
– bony na 50 zł do sklepu EMPiK.