Eurostudent

Portal dla studentów - kariera, praktyki, staże, praca, studia, rozrywka, konkursy. Magazyn Eurostudent

Dni Przedsiębiorczości na UJ

16, 17 i 18 listopada Uniwersytet Jagielloński organizuje szóstą już edycję Dni Przedsiębiorczości UJ, w tym roku pod hasłem "Humaniści w biznesie".


Spróbujemy w ich trakcie pokazać, że wykształcenie filozoficzne, polonistyczne lub historyczne to nie przeszkoda, ale szansa na zrobienie biznesowej kariery. Pomogą nam w tym słynni przedsiębiorcy – absolwenci kierunków humanistycznych: Piotr Wilam(Onet.pl) oraz Tadeusz Winkowski(drukarnia QuadWinkowski). Koordynatorem przedsięwzięcia jest CITTRU przy współpracy Wszechnicy UJorazNeolution. Patronat honorowy objął prof. Karol Musioł, Rektor UJ.

Absolwenci polonistyki, filozofii czy socjologii w powszechnej opinii uważani są za mniej poszukiwanych na rynku pracy. Tymczasem headhunterzy przekonują, że sukces zawodowy to nie tylko wykształcenie ale również indywidualne predyspozycje i determinacja do osiągnięcia założonych celów. Poza tym istnieje jeszcze własny biznes – możliwość realizacji osobistych pasji i ambicji zawodowych w swojej firmie. Polscy biznesmeni – humaniści są tego najlepszym dowodem.

W myśl powiedzenia „słowa uczą przykłady pociągają” do udziału w dwóch spotkaniach zatytułowanych „Biznesowa kawa z humanistyczną pianką” zaproszeni zostali przedsiębiorcy – humaniści: Tadeusz Winkowski (współtwórca QuadWinkowski)i Piotr Wilam (współtwórca Onet.pl), którzy opowiedzą o swojej drodze do sukcesu i odpowiedzą na pytania uczestników. Spotkania zostaną zorganizowane w nieco odmiennej od dotychczasowej formie. Zamiast wykładu w sali konferencyjnej studenci będą mogli posłuchać i swobodniej porozmawiać z gośćmi w krakowskiej Cafe Gazeta (ul. Bracka 14). Każde spotkanie poprowadzi dziennikarz – ekspert biznesowy.

W programie Dni Przedsiębiorczości 2010 zaplanowany został również cykl szkoleń aktywizujących twórcze myślenie, pobudzających potencjał przyszłych biznesmenów i uczących przydatnych metod prezentacji i sprzedaży.

Informacja/rejestracja: www.cittru.uj.edu.pl